Główna Aktualności Szkło w architekturze

Szkło w architekturze

przez redakcja

Szkło w nowoczesnej architekturze zwykle kojarzone jest z olbrzymimi budynkami – molochami, które praktycznie w całości są przeszklone. Szklane drzwi, okna, sufity, ściany. Czy to jednak oznacza, że szkło musi być nudne? Skądże znowu!

Najnowsza technologia budowlana pozwala na tworzenie szkła profilowanego, które jest idealnym rozwiązaniem dla osób lubiących innowacyjne wyzwania, ale również dbających o ekologię i energooszczędność.

Szkło profilowane nie tylko wyróżnia się estetycznie, ale ma ogromny wpływ na izolację cieplną budynku. Ponadto, chroni przed nagrzewaniem się budynku lub wnętrza, zmniejszając tym samym koszty związane z chłodzeniem. Zastosowana technika hartowania oraz wygrzewania cieplnego sprawiła, że szkło to odporne jest na pęknięcia i uszkodzenia mechaniczne.

Wszystkie te rozwiązania sprawiają, że użytkownik szkła profilowanego może cieszyć się niestandardowym wyglądem domu, mieszkania lub pomieszczenia podczas subtelnej gry światła w słoneczne dni, ale również zapewniony ma komfort energetyczny oraz poszczycić się może ekologicznym rozwiązaniem budowlanym.


więcej w serwisie www.ooknach.pl

POLECANE

Zostaw komentarz