Główna Ogród i taras Wielki wydatek, który się opłaca – roleta basenowa podwodna

Wielki wydatek, który się opłaca – roleta basenowa podwodna

przez Milena
roleta basenowa

Powszechnie wiadomo, że rolety basenowe nie należą do najtańszych opcji jeżeli chodzi o ochronę basenu. Są jednak bardzo skuteczne i dlatego wiele osób się na nie decyduje.

Duży wydatek spora oszczędność

Wbrew temu co się wydaje warto zakupić rolety basenowe. Szczególnie warto pomyśleć o roletach basenowych podwodnych. Taka roleta basenowa podwodna jest świetną alternatywą dla wszystkich którzy chcą dbać o czystość swojej wody ale nie tylko. Co jeszcze może dać taka roleta? Przede wszystkim ma świetne właściwości izolacyjne co sprawia, że temperatura wody nocą nie obniża się aż tak bardzo. Dzięki niej można zaoszczędzić aż 80% kosztów energii w związku z tym, że nie ma konieczności stałego ogrzewania wody. Ponadto rolety sprawiają, że wilgotność powietrza się zmniejsza ale tylko w sytuacji kiedy basen znajduje się w domu. Ważne jest również to, że ściany przy basenach, które znajdują się w domu są narażone na glony czy grzyby. W przypadku montażu rolet prawdopodobieństwo wystąpienia i jednego i drugiego jest znikome. Nie trzeba więc wydawać dodatkowych środków na wszelkiego rodzaju preparaty mające na celu ich usuwanie.

Co jeszcze cechuje rolety basenowe znajdujące się pod wodą?

Niewątpliwie roleta basenowa podwodna jest elementem konstrukcyjnym, który jest bardzo lekki i niezawodny. Działa automatycznie dlatego nie trzeba wkładać żadnej siły w to, aby element ten przesuwał się z miejsca na miejsce. Elementy te muszą być produkowane z uwzględnieniem najwyższych standardów w związku z czym spełniają określone przez prawo atesty.

Roleta basenowa podwodna zawsze sprzedawana jest w całych zestawach dzięki czemu montaż jest prostszy. Nie ma konieczności poszukiwania elementów, które nie wchodzą w skład zestawu. Zawsze też jest on objęty dodatkową gwarancją.

Montaż rolety basenowej nie sprawia większych problemów z racji tego, że można go dokonać również w już istniejących basenach. Rolka, która służy do rozwijania bądź zwijania całej rolety bardzo często pełni po prostu funkcję ławki basenowej.

A co z kosztami?

Niestety koszt zakupu takich właśnie zestawów montażowych do rolet basenowych jest spory. Zazwyczaj kształtuje się on w graniach około 70 tysięcy złotych. Jest oczywiście uzależniony od tego jak duże rozmiary ma dana roleta basenowa. Te robione pod wymiar zawsze są dużo droższe, ponieważ trzeba sprawdzić czy wszystko będzie w nich działać tak jak należy.

Reasumując zakup rolet basenowych podwodnych jest dobrym pomysłem. Faktycznie najpierw trzeba sporo środków wydać ale w dłuższej perspektywie takie rozwiązanie jest jak najbardziej rentowne. Warto się więc na nie zdecydować.

POLECANE

Zostaw komentarz