Główna Aktualności Jak będzie wyglądało POLSKIE WNĘTRZE 2017?

Jak będzie wyglądało POLSKIE WNĘTRZE 2017?

przez redakcja

W ramach dziesiątej edycji plebiscytu Polska Architektura XXL 2017 organizowanego przez Grupę Sztuka Architektury, nominowano projekty, które mają szansę na zdobycie zaszczytnego tytułu POLSKIE WNĘTRZE 2017. W tegorocznym konkursie o głosy walczy czterdzieści realizacji projektów, podzielonych na kategorie: Wnętrza prywatne i Wnętrza publiczne.

Tradycyjnie już laureaci plebiscytu wybierani są dwutorowo. Będą wśród nich faworyci publiczności głosującej za pośrednictwem internetu oraz zwycięzcy wskazani przez profesjonalne jury. Internauci mają czas na oddanie głosu do 28 lutego 2018 r. Wyniki głosowania internetowego poznamy na początku marca 2018 r, natomiast wyniki głosowania ekspertów zostaną ogłoszone na uroczystej Gali Plebiscytu Polska Architektura XXL, która odbędzie się 22 marca 2018 r. w Muzeum II Wojny światowej w Gdańsku.

Jak oddać głoś w plebiscycie POLSKIE WNĘTRZE 2017?

Na stronie głównej www.sztuka-wnetrza.pl znajduje się czerwona ramka z podpisem: PLEBISCYT POLSKIE WNĘTRZE 2017 – GŁOSOWANIE.  Wybierając kategorię Wnętrza prywatne lub publiczne  wystarczy oznaczyć ulubioną realizację i zaakceptować. Wszystkie nominowane realizacje można sprawdzić na stronie: Nominacje. Polskie Wnętrze 2017 (http://www.sztuka-wnetrza.pl/5712/artykul/nominacje-polskie-wnetrze-2017).

Oto kilka nominowanych realizacji projektów prywatnych:

Mikro mieszkanie  według projektu pracowni Interurban

Projektując małe wnętrze, architekci postawili na jasne, stonowane tło, którego dopełnieniem są wyraziste akcenty kolorystyczne. Nadrzędnym zadaniem projektowym było wydzielenie części sypialnej z przestrzeni dziennej. Geometryczne kształty i graficzne kolory to motyw przewodni wykorzystany w detalach stolarskich oraz w elementach wyposażenia mieszkania.

Niezwykła metamorfoza wnętrza  według pracowni ma.pa

Mieszkanie do kapitalnego remontu w śląskiej kamienicy zmieniono w wysmakowane miejsce do mieszkania i pracy. Odrapane ściany, stare drzwi, odkryte piony instalacyjne odegrały ważną rolę we wnętrzu. Dzięki ich pozostawieniu udało się projektantom stworzyć odważne i malownicze pomieszczenia, z zachowaniem cech charakterystycznych dla starej kamienicy. Część ścian pokrytych cegłą pomalowano na kolor biały. Część natomiast pozostawiono w wersji odrapanej, tworząc pożywkę dla wyobraźni odbiorcy.

Mieszkanie BB według projektu pracowni Yon Yonson

Mieszkanie w starej kamienicy na szczecińskim Niebuszewie czekało czterdzieści lat na swoje nowe życie. Warto było czekać. Architekt wnętrz Mateusz Warzecha ze studia YON YONSON zmienił zaniedbane pomieszczenia w oryginalne i wysmakowane wnętrza. Jego projektowym motto są słowa Antoine de Saint-Exupéry „piękno powstaje nie wtedy, gdy można jeszcze coś dodać, lecz wtedy, gdy nie można już nic odjąć”. Dlatego zawsze z niezwykłym oddaniem stara się tworzyć projekty w pełni odpowiadające potrzebom ich użytkowników, łącząc ze sobą estetykę i wygodę użytkowania.

Oto kilka nominowanych realizacji projektów publicznych:

Hotel Indigo Kraków  – wnętrza według projektu pracowni SAO Investments

Butikowy Hotel Indigo Kraków to pierwszy obiekt tej marki w Polsce. Każdy z jej obiektów jest inny, dopasowany do sąsiedztwa, w którym powstaje, z wnętrzami inspirowanymi lokalną kulturą, charakterem i historią okolicy.

Biuro kancelarii prawnej Kochański Zięba i Partnerzy według projektu pracowni Iliard Architecture & Project Management

Siedziba krakowskiego oddziału kancelarii prawnej Kochański Zięba i Partnerzy od samego progu daje jasny, choć subtelny sygnał. W jego wnętrzach każdy klient poczuje, że znalazł się w profesjonalnych rękach. 1400-metrowe przestrzenie kancelarii zaprojektowane przez pracownię Iliard łączą w sobie klasyczne, minimalistyczne wzornictwo z odrobiną drapieżności i niekonwencjonalnych rozwiązań.

Ghelamco Office według projektu pracowni Massive Design

Nowa odsłona biura polskiego oddziału dewelopera Ghelamco została zrealizowana we własnej, flagowej inwestycji – budynku Warsaw Spire na jednym z najwyższych pięter wieżowca. Design biura został oparty o lata eksperymentów i badań prowadzonych na potrzeby produkcji wzornictwa przemysłowego. Niemal wszystkie elementy wnętrza: od wykładziny, poprzez meble, okładziny ścienne, a nawet sufity zostały wykonane według projektu Maca Stopy.

POLECANE

Zostaw komentarz