Główna Aktualności Franczyza sklepu budowlanego – czy to się opłaca?

Franczyza sklepu budowlanego – czy to się opłaca?

przez redakcja serwisu
Czy opłaca się franczyza sklepu budowlanego?

Chęć uwolnienia się od pracy na etacie i możliwość stania się własnym szefem to kusząca propozycja. Najłatwiejszym sposobem na spełnienie tego marzenia jest inwestycja we franczyzę – na samym starcie dostajesz siłę grupy i rozpoznawalną markę. Dzięki temu ryzyko niepowodzenia takiego biznesu jest niewielkie.

Jednak jaka franczyzę otworzyć? W jakiej branży zacząć działać? Te pytania spędzają sen z powiek każdemu początkującemu przedsiębiorcy. Możliwości jest naprawdę sporo – od sklepu spożywczego, przez restaurację i salon kosmetyczny, po sklep budowlany.

Franczyza sklepu budowlanego – czy się opłaca?

Franczyza sklepu budowlanego wydaje się dobrym pomysłem – szczególnie w małych miejscowościach, gdzie nie ma dostępu do tak dużych sieci jak na przykład OBI, Leroy Merlin czy Castorama. Jednak czy taki biznes się opłaca?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musisz wiedzieć, jakie warunki należy spełnić, aby w ogóle móc myśleć o uruchomieniu własnego sklepu budowlanego. W większości przypadków będziesz potrzebował działki o powierzchni nawet 5000 m2, na którą będą mogły podjechać i rozładować się samochody ciężarowe z towarem. Będziesz musiał zatrudnić również pracowników (w tym takich, którzy potrafią obsługiwać wózki widłowe), a także wyposażyć się w chociaż jeden samochód dostawczy. Koszty takiej inwestycji mogą przekroczyć kilkaset tysięcy złotych, a w skrajnych przypadkach oscylować nawet wokół kwoty kilku milionów. Biorąc pod uwagę konkurencję dużych i zagranicznych marketów budowlanych, może okazać się, że nasz biznes nie przyniesie takich zysków, na jakie byśmy liczyli. Jakie są więc alternatywy?

Franczyza punktu kurierskiego – sprawdzony sposób na własny biznes

Franczyza punktu kurierskiego to idealna alternatywa dla franczyzy sklepu budowlanego – nie musisz martwić się koniecznością jego zatowarowania czy posiadaniem dużej działki pod budowę hali. Jak powinna wyglądać dobra oferta takiej franczyzy? Na pewno musi dawać dużo więcej niż licencję na używania elementów brandingowych marki czy know-how. W pakiecie powinny znajdować się między innymi takie elementy jak:

  • pomoc Opiekunów (zarówno na samym początku, jak i w późniejszym okresie współpracy),
  • wsparcie marketingowe,
  • szkolenia sprzedażowe,
  • system obsługi Klientów,
  • wyposażenie lokalu.

Wszystko to znajdziesz w ofercie franczyzy punktu kurierskiego Pakersi. Dodatkowo koszt takiej inwestycji wynosi zaledwie 16 tys. zł – jest to duża różnica w porównaniu z kilkuset tysiącami złotych, które musiałbyś przeznaczyć na otworzenie własnego marketu budowlanego. Sieć Pakersi oferuje dodatkowo jedne z najatrakcyjniejszych stawek cenowych na wysyłkę paczek, palet czy części samochodowych. Współpracuje również ze sprawdzonymi przewoźnikami krajowymi i międzynarodowymi – TNT, FedEx, InPost, DHL, AmbroExpress czy Hellmann Worldwide Logistics.

Jak założyć punkt kurierski Pakersi?

  1. Znajdź (lub zaadaptujesz własny) lokal o powierzchni 20-30 m2 na parterze, z parkingiem i witryną.
  2. Załóż działalność gospodarczą – za darmo, przez Internet i z pomocą Opiekunów.
  3. Podpisz jedną, prostą umowę, która da Ci dostęp do obniżonych cenników największych firm kurierskich.
  4. Weź udział w szkoleniach sprzedażowych (teoria+praktyka).
  5. Wystrój lokal zgodnie z projektem.
  6. Otwórz punkt kurierski Pakersi i ciesz się zarobkiem z własnego biznesu!

Chcesz wiedzieć więcej o franczyzie punktu kurierskiego Pakersi? Wejdź na stronę https://pakersi.pl/franczyza i wypełnij formularz kontaktowy!

POLECANE

Zostaw komentarz