Główna Instalacje Dla kogo takie rozwiązanie czyli pompy ciepła

Dla kogo takie rozwiązanie czyli pompy ciepła

przez Milena
pompa ciepla

W ostatnich czasach sporo się mówi o ekologicznym ogrzewaniu. Czym ono jednak jest? Co powinno służyć jako ogrzewanie w domu? Czy są to pompy ciepła?

Ostatnie doniesienia

Najnowsze doniesienie, jeżeli chodzi o ekologiczne formy ogrzewania domu, mówią o tym, że najkorzystniejszą opcją są pompy ciepła Katowice – https://ekosolargliwice.pl/pompy-ciepla/pompy-ciepla-katowice/ Taka forma ogrzewania domu jest dobrym rozwiązaniem pod względem ekologicznym, ponieważ działa w zgodzie z naturą. Jest to również forma ogrzewania, która nie wymaga od człowieka żadnego zaangażowania. Dlatego też wiele osób szybko się do niej przekonało.

Jak to się dzieje?

Działanie pompy ciepła jest skupione wokół obiegu wody w pompie ciepła. Oznacza to, że pobiera ona ciepło z powietrza (jeżeli jest to pompa powietrzna) i przenosi je do instalacji grzewczej. Są to najczęściej grzejniki bądź też ogrzewanie podłogowe. Warto jednak zauważyć, że w przypadku tego drugiego wszystko działa o wiele bardziej ekologicznie, ponieważ ogrzewanie podłogowe potrzebuje zdecydowanie mniejszej temperatury, aby działać. Jest to więc o wiele korzystniejszy system.

Pompa podłogowa na dobę zużywa od 5,5 do nawet 8,5 kW. Wszystko jest zależne od tego jakiej powierzchni dom czy mieszkanie należy ogrzać. Wydaje się, że takie zużycie kształtuje się na normalnym pułapie. Nie jest ono zbyt wysokie ale za to daje spory komfort osobom, które zdecydowały się na pompę ciepła. Nie trzeba już kontrolować pieca czy ładować go ekogroszkiem lub węglem. Człowiek może być spokojny o swoją przyszłość.

Zakup pompy ciepła

Niestety na dzień dzisiejszy pompy ciepła są jeszcze bardzo drogie. Ich koszt kształtuje się w graniach około 50 tysięcy złotych. Wszystko jest oczywiście zależne od mocy, która jest potrzebna i oczywiście od tego jaka powierzchnia ma zostać ogrzana. Faktem jednak jest, że należy się liczyć z takimi właśnie kosztami.

W wielu regionach Polski można, na szczęście jeszcze, liczyć na to, że uda się dostać dofinansowanie. Płynie ono z dwóch źródeł. Z dwóch jednak skorzystać nie można. Trzeba przeliczyć, która opcja będzie bardziej opłacalna. I tak można skorzystać albo z dotacji oferowanej przez program Mój Prąd albo też przez Czyste Powietrze. W obu przypadkach należy spełnić określone kryteria. W innym razie nie ma możliwości, aby otrzymać jakiekolwiek dofinansowanie.

Zakup pompy ciepła jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich tych osób, które chcą zakładać ekologiczne ogrzewanie swojego domu. Wydając sporo pieniędzy można je w części odzyskać dzięki temu, że istnieją jeszcze dofinansowania, które są w stanie pomóc finansowo.

POLECANE

Zostaw komentarz