Główna Ogród i taras Pergola – czym kierować się przy jej wyborze?

Pergola – czym kierować się przy jej wyborze?

przez redakcja serwisu
pergola

Pergola to konstrukcja przydomowa, która zwiększa walory użytkowe ogrodu. Stanowi także element poprawiający jego estetykę. Nowoczesne modele wyposażone są w elementy sterowane zdalnie, między innymi w automatyczną osłonę przeciwdeszczową. Na co należy zwrócić uwagę przy ich wyborze? Podpowiadamy.

Pergola – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Pergola w Białymstoku może być wykonana z różnego rodzaju materiałów. Najczęściej jest to metal lub aluminium. Nieco rzadziej drewno lub szkło. Zazwyczaj stosuje się co najmniej kilka materiałów połączonych w jedną, estetyczną całość. Ciekawie wyglądają zwłaszcza pergole wyposażone w metalowe lub kamienne podpory. Wybierając konkretny model należy jednak kierować się tym, aby pergola wpasowała się swoim stylem w aktualny wygląd ogrodu.

Niebagatelne znaczenie ma jakość wykonania. Produkt powinien charakteryzować się dużą wytrzymałością zarówno na warunki atmosferyczne, jak i na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne. Elementy eksponowane na słońce powinny być wykonane ze stali nierdzewnej. Najlepszą wytrzymałością charakteryzują się bardzo popularne pergole metalowe, które nie wymagają dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych.

Jakie cechy powinna posiadać dobra pergola?

Dobra pergola powinna być przede wszystkim funkcjonalna i łatwa w codziennym użytkowaniu. Nowoczesne modele są konfigurowane w pełni automatycznie. W takim przypadku za pośrednictwem zdalnego pilota można sterować na przykład osłoną przeciwsłoneczną, aby w zaledwie kilka sekund zmienić jej położenie i ochronić domowników przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Niezwykle interesującym udogodnieniem jest system rozbudowy modułowej. W takim przypadku w dowolnym momencie i przy niewielkim nakładzie kosztów można zwiększyć jej funkcjonalność. Odbywa się to przez instalację dodatkowego oświetlenia LED, wentylacji lub osłon bocznych, które spełniają podobną funkcję jak rolety okienne w Białymstoku. Nic także nie stoi na przeszkodzie, aby zwiększyć jej powierzchnię użytkową dobierając odpowiedni moduł.

POLECANE

Zostaw komentarz