Główna Wnętrza Jak oszczędzać na ogrzewaniu?

Jak oszczędzać na ogrzewaniu?

przez redakcja serwisu
Oszczędzanie na ogrzewaniu

Choć sezon grzewczy dopiero przed nami, to dużo osób zastanawia się nad tym, jak zmniejszyć rachunki za ogrzewaniu lub jaki sposób ogrzewania wybrać, aby nie ponosić znaczących kosztów. Wpływ na wysokość rachunków ma bowiem wiele czynników. Jednocześnie wiele możemy zrobić, aby rachunki zmniejszyć.

Każdy, kto posiada dom lub mieszkanie zastanawia się nad tym, w jaki sposób obniżyć koszty jego utrzymania, które w Polsce niestety nie należą do najniższych. Istnieje wiele metod, zarówno dla osób już mieszkających w swoich domach, jak również dla osób, które dopiero dom budują.

Oczywiście warto zdać sobie sprawę, że koszty ogrzewania zależą w dużej mierze od:

– powierzchni użytkowej domu,
– materiału, z jakiego jest wykonany,
– rodzaju izolacji wewnętrznej,
– rodzaju izolacji zewnętrznej,
– stosowanego materiału izolacyjnego,
– samego systemu ogrzewania, kotła grzewczego, sterownika, grzejników,
– ogrzewania podłogowego,
– szczelnych okien.

Dobrze dobrany kocioł grzewczy i sprawna instalacja


W domu jak i w mieszkaniu (w bloku) powinien być sprawy system centralnego ogrzewania, a także dobrze dobrane kotły grzewcze, sterowniki, grzejniki. Dzięki temu nie będziemy zwiększać rachunków, gdyż cała instalacja jest wydajna. Bardzo dobrym rozwiązaniem są tu kotły grzewcze Viessmann, np. Vitodens 200. Piec Viessmann jest wyposażony w bardzo nowoczesne rozwiązania, które pozwalają chociażby na pełni automatyczną pracę kotła, stały jego podgląd, a także możliwość sterowania dzięki nowoczesnej i intuicyjnej aplikacji, którą można zainstalować np. na tablecie lub smartfonie.

Zobacz także: http://www.x-mag.pl/jak-poprawic-jakosc-wody-w-domu/

Oszczędzanie na ogrzewaniu

Jak oszczędzić na ogrzewaniu? Jednym ze sposobów jest oczywiście wykonane prawidłowej i odpowiedniej instalacji. Jeżeli już jednak jesteśmy użytkownikami domu, albo nabyliśmy nieruchomość warto ewentualnie pomyśleć o wymianie kotła grzewczego na nowszy, bardziej ekologiczny. Do tego możemy:

– zakupić sterownik, aby ustawić odpowiednią temperaturę,
– obniżyć temperaturę w nocy lub w czasie, gdy nie ma nas w domu,
– pokoje mieszkalne (salon, sypialnia, pokój dziecka) urządzić od nasłonecznionej strony,
– maksymalnie korzystać ze światła słonecznego,
– pozbyć się mostków termicznych, które powodują straty ciepła,
– docieplić dom,
– wymienić uszczelki w oknach, wyregulować okna.

Każdy z wyżej wymienionych sposobów pozwoli w znacznym stopniu zmniejszyć koszty ogrzewania, choć początkowo oczywiście trzeba ponieść koszty związane z zakupem materiałów i ewentualnym wykonawstwem prac.

POLECANE

1 KOMENTARZ

Zostaw komentarz