Główna Aktualności Szamba betonowe – jakie wybrać? Co trzeba wiedzieć?

Szamba betonowe – jakie wybrać? Co trzeba wiedzieć?

przez redakcja serwisu

Szamba betonowe są konstrukcjami zdecydowanie niezastąpionymi, jeśli chodzi o gromadzenie ścieków w domu. W ten sposób można to zrobić, zachowując jak najlepsze parametry dotyczące higieny. Jakie szambo wybrać? Eksperci odpowiadają.

Szamba betonowe a ilość osób w gospodarstwie

Szamba betonowe w Zakopanem warto wybierać, kierując się między innymi ilością osób, które znajdują się w gospodarstwie domowym. W ten sposób można będzie określić zapotrzebowanie na ścieki, które będą gromadzone właśnie w takim betonowym zbiorniku.

Szamba betonowe w Szczecinie zazwyczaj powinny mieć około 3 metry kwadratowe na jedną osobę w domu. Jest to średnie zużycie przez nią wody na miesiąc, która następnie trafia do szamba. W przypadku 5-osobowej rodziny kalkulacja jest prosta – warto zainwestować w 15 metrów kwadratowych.

Nie należy zapominać również o zwierzętach, które również generują odpowiednie ilości ścieków. Wynika to na przykład z zachowania odpowiedniej higieny oraz zaspokajania ich potrzeb. Warto jednak przyjmować niewielkie zużycie dla czworonożnych przyjaciół.

Szamba betonowe – jak się je montuje?

Szamba z betonu montuje się przede wszystkim na miejscu. Nigdy nie są one wysyłane, głównie ze względu na swoją wielkość oraz możliwość uszkodzenia w transporcie. Zazwyczaj wykorzystuje się do tego szalunki oraz mieszankę betonową.

Mieszanka jest jednak odpowiednio dobierana do wodnego środowiska, które wyróżnia się między innymi możliwością rozwoju pleśni. Beton jest jednak na nią odporny, tak samo, jak na niektóre substancje chemiczne, które mogą być żrące.

Zazwyczaj takie szamba zamówić można, kontaktując się z firmą, która zajmuje się ich produkcją. Może być to już nawet kontakt telefoniczny, który jest prosty dla każdego. W ten sposób bez wychodzenia z domu można ustalić wiele szczegółów.

Szamba betonowe to konstrukcje, które z pewnością korzystnie wpływają na życie w konkretnym gospodarstwie domowym. Wybierać je można na podstawie ilości osób.

POLECANE

Zostaw komentarz