Główna Budowa i Remont Okna plastikowe – jak prawidłowo je zamontować?

Okna plastikowe – jak prawidłowo je zamontować?

przez redakcja serwisu
okno plastikowe

Montaż okien powinien zostać wykonany przy udziale specjalistów posiadających niezbędną wiedzę. Warto jednak patrzeć monterom na ręce, aby mieć pełną świadomość tego, że stolarka okienna będzie w stanie zapewnić maksimum funkcjonalności.

Ciepły montaż okien – na czym dokładnie polega?

Jedną z najbardziej znanych metod, jest ciepły montaż okien w Szczecinie. Tak, do wyboru jest również metoda tradycyjna, jednak nie jest ona tak skuteczna, jak właśnie ciepły montaż stolarki okiennej. W tych działaniach najważniejsze jest uszczelnienie ościeżnicy. Dzięki temu będzie można zyskać pewność co do tego, że zostaną zlikwidowane mostki termiczne, które są odpowiedzialne za to, iż z domu ucieka ciepło.

Zanim okna plastikowe w Szczecinie zostaną umieszczone w dedykowanym miejscu, ważne jest staranne wyrównanie otworu. Potem wykonuje się trzy warstwy izolacyjne, aby zapewnić większą szczelność.

Montaż okien a trzy warstwy izolacyjne

Ciepły montaż okien w Szczecinie wymaga zastosowania poszczególnych warstw:

  • taśma paroprzepuszczalna – jej zadaniem jest zabezpieczenie przed działaniem warunków atmosferycznych,
  • pianka poliuretanowa, która jest warstwą środkową – umieszczana jest między oknem a ościeżnicą,
  • folia paroszczelna – trzecia warstwa wewnętrzna, jej zadaniem jest ochrona pianki przed postępującą wilgocią.

Dopiero potem okna plastikowe w Szczecinie umieszczane są na swoim miejscu. To fakt – ciepły montaż okien wymaga nie tylko zaangażowania większej ilości czasu. Tego typu działania to również większe koszta. Trzeba jednak zrozumieć, że właśnie dzięki temu w domach można mówić o dużej oszczędności energii cieplnej. To co się wyda na prawidłowy, ciepły montaż okien, w przyszłości zwróci się pod postacią mniejszych rachunków za ogrzewanie. Inną kwestią jest montaż okien antywłamaniowych. Tego typu proces musi zostać wykonany zgodnie z rygorystyczną normą EN-V 1627-30. Jest to dokument, który określa m.in. jaki rodzaj dybli musi zostać użyty podczas montażu.

POLECANE

Zostaw komentarz