Główna Aktualności Na co zwrócić uwagę wybierając drewno kominkowe?

Na co zwrócić uwagę wybierając drewno kominkowe?

przez Milena
drewno kominkowe

Wybierając drewno kominkowe warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników. Najważniejsze to rodzaj drewna, wilgotność oraz kaloryczność. Dobrej jakości drewno zapewni nam ciepło i długi czas palenia, a także zminimalizuje ryzyko zanieczyszczenia komina.

Drewno kominkowe. Jak wybrać najlepsze?

Drewno kominkowe to jeden z podstawowych surowców stosowanych do ogrzewania domów. Aby zapewnić sobie skuteczne i bezpieczne użytkowanie kominka, warto wybrać dobrej jakości drewno. Na co zwrócić uwagę wybierając drewno kominkowe w Dolnośląskim?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na gatunek drewna. Najlepsze drewno kominkowe to takie, które posiada wysoką wartość opałową oraz niską zawartość wilgoci. Najlepszymi gatunkami drewna do kominka są buk, grab, dąb, olcha i sosna.

Drugim ważnym czynnikiem jest wilgotność drewna. Najlepsze do palenia drewno powinno mieć wilgotność nie przekraczającą 20-25%. Wilgotne drewno powoduje zwiększone wydzielanie się sadzy i zanieczyszczeń, a także wydłuży czas palenia. Kolejnym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze drewna kominkowego jest kaloryczność. Najlepsze drewno powinno mieć wysoką kaloryczność, co oznacza, że wytworzy ono dużo ciepła przy niewielkiej ilości spalanego drewna.


Ekogroszek. Czy to dobry opał na zimę?

Ekogroszek to jeden z coraz bardziej popularnych rodzajów opału na zimę. Ma wiele zalet, które przekonują do jego stosowania. Przede wszystkim ekogroszek jest paliwem o niskiej zawartości wilgoci, dzięki czemu doskonale nadaje się do spalania w piecach. Dodatkowo ekogroszek ma wysoką kaloryczność, co oznacza, że podczas jego spalania wydziela się dużo ciepła.

Inną zaletą ekogroszku jest niska cena w porównaniu do innych rodzajów opału. Jest to związane z jego masową produkcją i dostępnością. Ekogroszek we Wrocławiu jest także ekologicznym paliwem ponieważ zawiera niewielką ilość szkodliwych substancji i emisji zanieczyszczeń. Dzięki temu jego spalanie jest bardziej przyjazne dla środowiska niż spalanie np. węgla.

POLECANE

Zostaw komentarz