Główna Wnętrza Montaż wentylacji – o czym mowa w praktyce?

Montaż wentylacji – o czym mowa w praktyce?

przez redakcja serwisu

Coraz większą popularnością cieszy się montaż wentylacji wraz z systemem odzyskiwania ciepła, czyli tak zwanym rekuperatorem. Zaletą tego rozwiązania jest oszczędność na ogrzewaniu. Na czym polega instalacja takich urządzeń? Podpowiadamy.

Na czym polega montaż wentylacji?

Montaż wentylacji w Zachodniopomorskim polega na instalacji wydajnych urządzeń w istniejących systemie sieci kanałów powietrznych. Już na etapie budowy domu należy wykonać odpowiedni projekt, a następnie zrealizować go według określonych wytycznych. Dzięki temu możliwe jest zastosowanie wentylacji mechanicznej, która zastępuje klasyczny grawitacyjny obieg powietrza.

Montaż poszczególnych urządzeń poprzedzony jest dokładną analizą planu obecnego systemu kanałów powietrznych. Następnie na podstawie tego dobiera się urządzenia, których wydajność będzie w pełni odpowiadać naszym potrzebom. Niebagatelne znaczenie ma również wybór rekuperatora, który służy do odzyskiwania ciepła. Miejsce jego instalacji oraz moc urządzenia musi być dopasowana do ilości regularnie wtłaczanego powietrza do pomieszczeń.

Jak w praktyce wygląda montaż wentylacji?

Montaż wentylacji grawitacyjnej w praktyce polega na instalacji specjalnych kanałów wentylacyjnych, które zakończone są kratką. Nie jest to jednak rozwiązanie idealne. Dlatego wiele osób decyduje się na montaż wentylacji mechanicznej, wyposażonej w rekuperację. W takim przypadku już na etapie budowy domu należy przeprowadzić odpowiedni projekt umiejscowienia otworów i przebiegu rur.

Instalacja urządzeń do wentylacji oraz rekuperacji powinna być zawsze przeprowadzona przed doświadczonych specjalistów. W trakcie całego procesu montażu wykonuje się kompleksowe testy, które pozwalają stwierdzić czy obieg powietrza jest prawidłowy. Na podstawie wydajności obiegu dobiera się odpowiednią moc wentylatora.

W następnej kolejności montowane są rury o odpowiednich średnicach. W razie potrzeby wykonuje się także izolację. Jest ona zakładana zarówno na rurach, jak i blisko przewodów kominowych, gdzie odprowadzane jest zużyte powietrze.

POLECANE

Zostaw komentarz