Główna Wnętrza Moskitiery – jak wybrać najlepsze?

Moskitiery – jak wybrać najlepsze?

przez redakcja serwisu

Moskitiery to w okresie letnim prawdziwe zbawienie, jeżeli nie cierpimy starć z owadami. Jak znaleźć najlepsze produkty tego typu?

Moskitiery – niezwykle przydatne latem

Bez cienia wątpliwości wielu z nas praktycznie nie wyobraża sobie przebywania w domu latem bez moskitiery w Białymstoku. Kto z nas nie miał sytuacji, w której zostawiał wieczorem niechcący uchylone okno, a wchodząc po jakimś czasie do pokoju widział w nim komary czy meszki, które sprawiały problemy podczas zasypiania? Moskitiery wcale nie są potrzebne na południu Europy – potrafią być niezwykle przydatne także i na naszej szerokości geograficznej, w szczególnie w okresie letnim, kiedy to wszelkie owady są najbardziej uciążliwe. Moskitiera wbrew swojej nazwie chroni nie tylko przed komarami, ale także wszelkimi innymi owadami, które mogą wlecieć do naszego mieszkania.

Czym musi charakteryzować się dobra moskitiera?

Wbrew powszechnej opinii, dobrej jakości moskitiera wcale nie musi być osadzona na grubym obramowaniu, choć oczywiście jest to jedna z cech moskitier najlepszej jakości. Czasem swoją funkcję mogą spełniać nawet tańsze moskitiery, które możemy kupić w sklepie budowlanym za kilkanaście złotych. Po niezbyt wymagającym montażu moskitiera założona bezpośrednio na obramowaniu okna działa jak należy. Wszystko bowiem rozbija się o siatkę, która posiada bardzo małe dziurki. Są one za małe, by przeleciały przez nie owady, lecz równocześnie na tyle duże, aby moskitiera nie zakłócała widoku i pozwalała na sprawny przepływ powietrza. To jest nadrzędny cel moskitiery – otworzenie okna bez obawy, że w pokoju pojawi chmara owadów.

Moskitiery – jak szukać tych najlepszych?

Na rynku jesteśmy w stanie znaleźć wiele profesjonalnych firm produkujących moskitiery z najwyższej półki. Tego typu produkty są trwałe i potrafią wytrzymać nawet kilka dobrych lat, a także mogą być projektowane pod konkretne zastosowania. Wśród wielu producentów z pewnością godna wyróżnienia jest firma Adams z Białegostoku.

POLECANE

Zostaw komentarz