Główna Budowa i Remont Montaż rusztowań – jak go prawidłowo przeprowadzić?

Montaż rusztowań – jak go prawidłowo przeprowadzić?

przez redakcja serwisu

Rusztowanie jest potrzebne, aby zapewnić pracownikom odpowiednie bezpieczeństwo, ale również dostęp do wyższych partii budynków. Istnieją różne rodzaje oraz metody konstruowania. Najważniejszy jest jednak montaż. Jak prawidłowo go przeprowadzić? Podpowiadamy.

Dlaczego rusztowanie jest tak istotne?

Rusztowanie to rodzaj konstrukcji, bez której praca na wysokościach nie byłaby możliwa. Zapewnia dostęp do wyższych części budynków, ale również stanowi o bezpieczeństwie pracowników. Dlatego tak ważne jest, aby montaż był solidny i skonstruowany w sposób skrupulatny. Montaż rusztowań w Gliwicach oferuje nam właśnie takie rozwiązania.

Rusztowania na Śląsku możemy podzielić na kilka rodzajów. Ich główne rozróżnienie dotyczy podstaw konstrukcji oraz wyposażenia. Ówczesne rusztowania opierają się głównie na częściach metalowych, niegdyś częściej wykorzystywane były części drewniane.

Możemy wyróżnić rusztowania modułowe, które składają się ze stojaków i poprzecznic. Dużym zainteresowaniem cieszą się one przede wszystkim w przemyśle. Inne rodzaje rusztowań to między innymi warszawskie, ramowe, ruchome oraz drabinowe.

Jak prawidłowo przeprowadzić montaż rusztowań?

Do montażu rusztowań należy zatrudnić firmę, która w sposób właściwy wykona swoją pracę. Jest to bardzo odpowiedzialne zadanie, ponieważ właściwy sprzęt oraz montaż odpowiada za bezpieczeństwo pracowników, oraz jakość przeprowadzonych prac.

Montaż rusztowań składa się z kilku etapów. Na samym początku należy rozpocząć budowę pierwszego pola rusztowania. Na tym etapie ustawiamy podstawki śrubowe w odpowiedniej odległości, nie dokręcając jeszcze nakrętek. Gdy tę część mamy za sobą, możemy przejść do rozbudowy poziomu konstrukcji, a potem budowę kolejnych kondygnacji. Ostatnim etapem jest nazywane profesjonalnie kotwienie rusztowania, a więc mocowanie całej konstrukcji.

Nie ulega wątpliwości, że do działania, jakim jest montaż rusztowania najlepiej zatrudnić specjalistę. Cały proces jest niezwykle ważny.

POLECANE

Zostaw komentarz