Główna Instalacje Serwis pieca na pellet – jak wybrać firmę?

Serwis pieca na pellet – jak wybrać firmę?

przez redakcja serwisu
piec

W dobie kryzysu energetycznego coraz więcej osób szuka ekonomicznych rozwiązań, które pozwolą zmniejszyć zużycie energii na ciepło w domu. Przykładem jest piec na pellet z płaszczem wodnym, który stanowi alternatywę wobec pieca gazowego. Obecnie pellet jest utożsamiany przez specjalistów z paliwem nie tylko ekonomicznym, lecz także ekologicznym. Aby jednak taki piec długo służył, musi być poprawnie serwisowany, a prace serwisowe powinny być realizowane przez firmę, która zna się na rzeczy. Czym się kierować przy wyborze firmy serwisowej?

Kocioł na pellet w kontekście serwisowania

Rynek urządzeń energetycznych jest bardzo konkurencyjny. Klienci szukający coraz to ekonomiczniejszych rozwiązań w wyniku rosnących cen gazu tworzy klimat dla producentów, pozwalających prześcigać się w oferowaniu nie tylko wielu modeli urządzeń grzewczych, lecz także usług dodatkowych, w tym serwis pieca na pellet. W ramach usług dodatkowych w kontekście urządzenia grzewczego nie da się ukryć, że serwis odgrywa kluczową rolę.

Prace naprawcze i konserwacyjne gwarantują dalsze bezpieczne korzystanie z urządzenia grzewczego i zachowanie efektywności energetycznej. Na rynku jednak można spotkać wiele firm oferujących nowoczesne piece na pellet, części (np. grzałka do pieca na pellet) i usługi serwisowe.

To powoduje, że klienci najchętniej kupują i serwisują swoje urządzenie w jednej firmie. Dobrą firmę serwisową można szybko zdiagnozować, patrząc na zakres prac serwisowych, pozwalających przedłużyć gwarancję

Czym się wyróżnia dobra firma serwisująca nowoczesne piece na pellet?

Dobra firma serwisowa piec na pellet oferuje jednorazową weryfikację wymagań dotyczących możliwych warunków (pozwalających zamontować urządzenie w kotłowni), przygotowanie raportu po pierwszym włączeniu urządzenia, szkolenie z obsługi urządzenia dla klienta, a także coroczne przeglądy zarówno przed, jak i po sezonie grzewczym. Najczęściej takie usługi występują w formie kompleksowego pakietu.

POLECANE

Zostaw komentarz