Główna Wnętrza Jak zaaranżować wnętrze z lampą wiszącą?

Jak zaaranżować wnętrze z lampą wiszącą?

przez redakcja

Nasze wnętrza, które posiadają już wszystkie niezbędne elementy wyposażenia, wciąż wydają się być monotonne i zwyczajne? Trudno się temu dziwić, bo bez przemyślanego sposobu ich oświetlenia, trudno wyeksponować to, co najpiękniejsze. Oświetlenie sztuczne jest nam potrzebne, bo z tego naturalnego, zza okna, możemy korzystać dość krótko w ciągu dnia, a światło przecież decyduje nie tylko o aranżacji, ale i naszym samopoczuciu. By podkreślić charakter dowolnego wnętrza, uczynić je jeszcze bardziej funkcjonalnym, ale i korzystać z wyjątkowej iluminacji świetlnej, warto przemyśleć zakup lamp wiszących. W jaki sposób aranżować wnętrza z ich pomocą?

Lampa wisząca w stylu industrialnym

Zaczniemy od lampy wiszącej w bardzo konkretnym stylu – industrialnym. Dlaczego akurat ten typ? Bo choć jest to oświetlenie unikalne, wyraziste i bardzo konkretne w swoim wydaniu, z powodzeniem można nim uzupełnić dowolnego pomieszczenia, jak i każdej aranżacji, nawet rustykalnej. Oczywiście, miłośnicy wystrojów, które idą w konkretnym kierunku bazując na tradycyjnych elementach, najbardziej dla nich charakterystycznych, niekoniecznie pokuszą się o taki kontrast, ale my chcemy udowodnić, że takie rozwiązanie jest nie tylko modne.

Lampy wiszące w stylu industrialnym są wręcz obowiązkowe do typowych loftów, surowych wnętrz tworzonych na bazie poprzemysłowych, opustoszałych fabryk i tak charakterystycznych pomieszczeń. Uzupełnienie wnętrza o lampę składającą się z czterech punktów świetlnych, zawieszonych na podłużnej podstawie, na przykład z oferty Azzardo.com.pl, pozwala zachować spójność aranżacyjną. Nisko zawieszone lampy industrialne – na sznurkach lub kablach, z dużą bulwiastą żarówką, pięknie rozświetlają pomieszczenie, ale i optycznie obniżają je. Jest to bardzo przydatny trik w pomieszczeniach wysokich, a typowe lofty zwykle takimi właśnie są.

Estetyczne, eleganckie, proste, ale bardzo precyzyjnie wykonane, z wysokiej jakości materiałów. Najczęściej w kolorach czarnym, szarym, białym, a coraz częściej również oferujące przyjazny kolor miedzi czy złota. Aranżacje industrialne wreszcie mają swoją wisienkę na torcie, ale te eleganckie kompozycje świetlne, mogą stwarzać oryginalne iluminacje pośród wystrojów nowoczesnych.

Współczesne wnętrze z industrialną lampą

Prostota i elegancja to słowa klucze w przypadku lamp wiszących, ale utrzymanych w charakterze industrialnym. Takie oświetlenie zamontowane na suficie – w jadalni tuż nad długim stołem lub w salonie nad stolikiem kawowym, eleganckiemu wnętrzu dodaje smaku. Robi się znacznie bardziej ciekawie, bo obecne trendy pozwalają nawet na mieszanie elementów poszczególnych stylów. Duża żarówka, transparentna, o pięknym kształcie, z widocznym żarnikiem, zaczyna fascynować, a wyraziście rozchodząca się wiązka światła, podkreśla charakter wnętrz eleganckich.

We współczesnych wystrojach stawia się między innymi na minimalizm, przestronność i uporządkowanie. Dekoracje odgrywają istotną rolę, bo nowoczesne aranżacje zahaczają o luksus, którego nie brakuje w stylistyce glamour. Skoro minimalizm, to ponownie przed oczami wyobraźni pojawia się lampa industrialna, która jest pełna uroku, ale daleka od przeładowania dodatkami.

Lampy wiszące mogą spełniać funkcje oświetlenia głównego, jak i dodatkowego. W jednym pomieszczeniu dają szansę na stworzenie przytulnego kącika czytelniczego, by w innej strefie równomiernie oświetlić większe fragmenty przestrzeni. Nie ma co się bać oświetlenia industrialnego, bo choć brzmi jak to, które wpisuje się tylko we wnętrza industrialne, swoją postacią z powodzeniem zdobi każdą domową aranżację.

POLECANE

Zostaw komentarz