Funkcjonowanie wielu przedsiębiorstw z różnych sektorów, wymaga korzystania z magazynów. Hale magazynowe budowane są w oparciu o potrzeby indywidualne. Buduje się je głównie ze stali. Jest to związane z minimalizacją kosztów. Budowa takiej hali trwa znacznie krócej, niż w przypadku hal budowanych metodą tradycyjną. Jak wygląda budowa hali magazynowej i na co należy zwrócić uwagę?
Rodzaje hal magazynowych
W zależności od oczekiwań firmy, wymaganej wielkości hali, czy rodzaju podłoża na miejscu budowy, warto wybrać odpowiedni rodzaj hali magazynowej. Hale magazynowe w Tczewie można podzielić na hale namiotowe, hale murowane i hale stalowe. Hale murowane są najdroższe, hale namiotowe to najczęściej rozwiązanie tymczasowe. Z kolei najtańszym rozwiązaniem są hale stalowe.
Hala magazynowa w formie wielkiego namiotu to najtańsze rozwiązanie. Jednak to opcja przejściowa, z której można skorzystać gdy powierzchnię magazynową potrzebujemy na kilka miesięcy. Wykorzystywana jest często jako zadaszenie dla maszyn budowlanych lub miejsca, w którym te prace są wykonywane. Hale magazynowe murowane są znacznie droższe, ale zdecydowanie bardziej trwałe i mają więcej zastosowań.
Hale stalowe – dlaczego warto?
Budowa hal stalowych to najlepsze rozwiązanie, w przypadku gdy magazyn ma posłużyć kilka lat. W przeciwieństwie do hal namiotowych, hale stalowe są trwalsze i znacznie tańsze niż hale murowane. Tego typu hale sprawdzą są jako magazyny, a także hale produkcyjne czy przemysłowe. Hale stalowe są stawiane z prefabrykatów, które montowane są na miejscu. Halę tego typu można postawić o każdej porze roku, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Należy pamiętać, by halę odpowiednio zabezpieczyć przed korozją. Hala stalowa wymaga regularnego serwisowania.
Hale stalowe mają zastosowanie w wielu branżach. Najczęściej wykorzystywane są w przemyśle, rolnictwie czy branży logistycznej. Bardzo często tego typu hale służą jako magazyny. Mogą być także obiektami sportowymi czy wystawienniczymi.
Hale stalowe łączą w sobie trwałość hali murowanej z lekkością hali namiotowej. Modułowa konstrukcja pozwala na konfigurację wielkości hali w zależności od potrzeb.