Główna Wnętrza Blat marmurowy – jakie są jego zalety?

Blat marmurowy – jakie są jego zalety?

przez redakcja serwisu
blat marmurowy

Nowoczesne kuchnie, wymagają nowoczesnych rozwiązań. Jednym z nich montaż kamiennego blatu. Dzięki niemu wnętrze zyskuje efekt glamour. Jak dbać o marmurowy blat, by stale cieszył oko? Jakie ma zalety takie rozwiązanie?

Blat marmurowy – jakie ma zalety?

Marmur jest kamieniem szlachetnym, który występuje w wielu wzorach i kolorach. Blat marmurowy w Katowicach cieszy się dużą popularnością, zwłaszcza w nowoczesnych kuchniach. Najpopularniejszymi kolorami blatów są białe lub szare, z wyraźnymi wzorami w postaci tak zwanego „żyłkowania”. Marmur może stać się subtelnym dodatkiem i eleganckim dopełnieniem kuchennego wnętrza. Ponieważ marmur jest kamieniem trwałym i odpornym na uszkodzenia, wykorzystywany jest nie tylko w kuchni, ale również w łazience. Jest on przede wszystkim odporny na działanie wilgoci, dzięki czemu raz zamontowany posłuży przez wiele lat. W przeciwieństwie do blatów z płyt MDF, nie puchnie od wody i wilgoci, dlatego inwestycja w niego to dobre rozwiązanie.

Jaki blat wybrać do kuchni?

Blat kuchenny, ze względu na swoje przeznaczenie i codzienne użytkowanie, powinien być wykonanych z trwałych materiałów. Idealnie, by był odporny na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania, ścieranie, plamy, środki czyszczące i wysokie temperatury. Najlepiej zdecydować się na blat marmurowy lub blat granitowy w Katowicach. Decydując się na blat marmurowy w kuchni, musi zdawać sobie sprawę z tego, że marmur chłonie przebarwienia. Mogą się na nim pojawiać plamy z kawy czy wina. Oczywiście, aby uniknąć tego typu problemów, warto pomyśleć o impregnacji blatu. To uchroni blat przed przebarwieniami.

Blat wykonany z granitu będzie trwały i odporny na plamy, ścieranie czy środki chemiczne. Jest naturalnie odporny na wilgoć i wysokie temperatury. Produkt jest na tyle wytrzymały, że można na nim bezpośrednio bić kotlety czy szatkować cebulę. Warto pamiętać, aby blat granitowy zaimpregnować przed pierwszym użyciem. Pozwoli to zwiększyć jego trwałość. W przypadku ubytku, wystarczy wyszlifować przestrzeń, by blat był jak nowy.

POLECANE

Zostaw komentarz