Główna Budowa i Remont Dobre panele słoneczne – czyli jakie?

Dobre panele słoneczne – czyli jakie?

przez redakcja serwisu

Obecnie panele słoneczne szybko zyskują popularność w naszym kraju. Jednak niektórzy ludzie dalej nie wiedzą, na co zwrócić uwagę przy wyborze systemu fotowoltaicznego. Oto krótki poradnik, na co zwrócić uwagę przy zakupie paneli fotowoltaicznych.

Panele fotowoltaiczne wysokiej jakości

Jakość paneli to pierwsza rzecz, na którą warto zwrócić uwagę przy ich zakupie. Mimo że cena pojedynczych elementów spada, to fotowoltaika jest dalej kosztowną inwestycją. To właśnie dlatego, należy dużą uwagę zwrócić na jakość poszczególnych komponentów.

Zobacz również: klimatyzacja w Giżycku – kto ją założy?

Niestety, niektóre firmy sprzedają tanie, śmieciowe panele słoneczne, które nie są warte zakupu – mogą wyglądać dobrze na pierwszy rzut oka, ale nie działają tak dobrze jak powinny i najprawdopodobniej zepsują się dużo wcześniej niż powinny. Takich produktów należy unikać.

Gwarancja niezawodności

Jednym z najlepszych sposobów na weryfikację jakości paneli jeszcze przed ich zakupem, jest sprawdzenie, na jak długo producent oferuje gwarancję. Przykładowo, jeśli sprzedawca sprzedaje panele fotowoltaiczne w Giżycku objęte pełną gwarancją na okres 25 lat, to najprawdopodobniej możesz spać spokojnie, wiedząc, że Twoje panele będą dobrze działać przez kolejne dziesięciolecia. Jeśli natomiast gwarancja jest znacznie krótsza – powiedzmy na 5-10 lat, warto zastanowić się nad wyborem innego dostawcy.

Wydajne panele słoneczne

Wydajność paneli słonecznych jest ważną kwestią, którą należy rozważyć. Ma to znaczenie, ponieważ chcemy uzyskać z instalacji jak najwięcej energii. Im większa wydajność, tym mniejszą powierzchnię dachu należy pokryć, aby zaspokoić całe zapotrzebowanie.

W tej kwestii ogromną rolę odgrywa również zapotrzebowanie danego gospodarstwa domowego na prąd. Im jest ono większe, tym mocniejsza musi być sama instalacja. W kwestii oceny tego parametru, warto skorzystać z pomocy specjalisty. Dzięki odpowiednim obliczeniom, w prosty sposób jest on w stanie wskazać, jak wydajne muszą być panele słoneczne w konkretnej lokalizacji.

 

POLECANE

Zostaw komentarz