przez redakcja serwisu
rusztowania

Obecnie ciężko jest wyobrazić sobie przeprowadzanie jakichkolwiek prac na wysokości bez użycia rusztowań budowlanych. Elementy te zapewniają nie tylko swobodny dostęp do wyższych kondygnacji obiektu, ale także dogodne warunki pracy i bezpieczeństwo budowlańcom. Wykorzystywane są zarówno przez duże firmy z sektora budowlanego jak i mniejsze przedsiębiorstwa oraz klientów indywidualnych. Te dwie ostatnie grupy najczęściej decydują się na zakup rusztowań używanych. Dlaczego wciąż zyskują one na popularności? Podpowiadamy.

Jakie są rodzaje rusztowań używanych?

Budowlane rusztowania używane dostępne są w kilku wersjach. Do najpopularniejszych należą modele elewacyjne i przejazdne. Te pierwsze mocowane są do ścian budynku, dzięki czemu zapewniają dużą stabilność podczas wszelkich prac wykonywanych na wysokości. Podczas ich kotwiczenia trzeba jednak zwrócić uwagę na ukształtowanie terenu, podmuchy wiatru, a także inne, ważne dla bezpieczeństwa pracowników i osób znajdujących się w pobliżu aspekty.

Drugim najczęściej wykorzystywanym rodzajem ramowych rusztowań używanych są modele przejezdne. Charakteryzują się one dużą mobilnością, dzięki czemu łatwo jest je przenosić z jednego na drugie miejsce. Są lekkie i łatwe w transporcie, co pozwala na ich używanie w dowolnie wybranej lokalizacji.

Czy używane rusztowania są bezpieczne?

Wiele osób zastanawia się, czy rusztowania używane są bezpieczne. Rozwiązanie to jednak nie byłoby tak popularne, gdyby stwarzało jakiekolwiek zagrożenie dla swoich użytkowników. Jeżeli nabywamy takie produkty od sprawdzonych, renomowanych firm, wówczas możemy mieć pewność, że specjalista wcześniej ocenił, czy konstrukcja ta nadal jest zdatna do użytkowania i zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa. Zarówno nowe jak i używane rusztowania, które można kupić bądź wynająć znajdziemy na stronie https://szalbud.pl/.

Zobacz także: https://polskabudowa.pl/szalunki-scienne-zastosowanie-i-praktyczne-porady-jak-wybrac-dobre/

Ile kosztuje używane rusztowanie budowlane?

Rusztowania używane cieszą się dużą popularnością również ze względu na swoją cenę, ponieważ są znacznie tańsze od nowych konstrukcji. Z tego powodu są chętnie wybierane zwłaszcza w przypadku, kiedy potrzebne są do przeprowadzania okresowych prac lub do określonych czynności na przykład ocieplenia i wykonania elewacji budynku domu jednorodzinnego. Wbrew pozorom po takie produkty sięgają również duże firmy budowlane, które szukają oszczędności w budżecie inwestycji, aby móc wygrać przetarg. Koszt rusztowania budowlanego uzależniony jest od szeregu czynników, między innymi ilości zastosowanych połączeń, barierek, podestów, a przede wszystkim od wymiarów konstrukcji.

POLECANE

1 KOMENTARZ

Zostaw komentarz