Główna Budowa i Remont Wywóz gruzu bez problemu – jak wybrać odpowiednią firmę?

Wywóz gruzu bez problemu – jak wybrać odpowiednią firmę?

przez redakcja serwisu
wywoz gruzu

Gruz na podwórku można wywieźć samemu, ale można także zdecydować się na pomoc specjalistycznej firmy. Jak ją wybrać? Z jakimi kosztami trzeba się liczyć? Sprawdzamy!

Jak pozbyć się zalegającego gruzu?

Odpadków jak gruz nie można wyrzucić do normalnego kubła na śmieci. Według przepisów muszą być one przekazane do odpowiedniego punktu odbierającego gruz.

Gruz pozostały po wyburzeniu lub po remoncie można usunąć na parę sposobów:

1. Samodzielnie przekazać go do PSZOK-u, czyli do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. W tym przypadku trzeba jednak dostarczyć go własnym pojazdem, a punkty tego typu często otwarte są tylko w wybranych godzinach, co utrudnia przekazanie odpadów.

2. Zamówić usługi firmy zajmującej się odbiorem odpadów – wówczas za odbiór gruzu i jego utylizację zgodnie z przepisami odpowiada firma, która zajmuje się świadczeniem usług komunalnych za opłatą.

Wywóz gruzu – jaką formę obsługi wybrać?

Firmy zajmujące się wywozem gruzu mogą zaoferować swoim klientom usługi w dwóch wariantach, a mianowicie mogą podstawić kontener na gruz lub też odebrać odpady od razu ze wskazanego miejsca.

Wynajem kontenera na gruz jest tańszą opcją. Firma przekazuje wtedy klientowi kontener przeznaczony na odpady – do wyboru są kontenery o różnych pojemnościach, dlatego można łatwo dopasować je do ilości odpadków. Po zapełnieniu kontenera wystarczy zadzwonić, by firma odebrała go wraz z zawartością. Odbiór następuje również po zakończeniu trwania umowy.

Odbiór gruzu bezpośrednio do samochodu jest wygodniejszą opcją, ponieważ wtedy nie trzeba ładować go samodzielnie. Pracownicy firmy ładują go na samochód, który potem odwozi odpady w odpowiednie miejsce.

Jak wybrać dobrą firmę odbierającą gruz?

Gdy chodzi o obsługę jak wywóz gruzu Gliwice – https://gruzman.pl/wywoz-gruzu-gliwice to jedno z miast na Śląsku, w którym można natychmiast zamówić usługi zarówno w ramach wynajmu kontenerów, jak i odbioru gruzu bezpośrednio.

Aby znaleźć dobrą firmę świadczącą usługi w ramach wywozu odpadów komunalnych, wystarczy sprawdzić oferty online i zwrócić uwagę na doświadczenie firmy, jej opinie oraz zakres usług.

Odbiór gruzu – ile kosztuje?

Koszty związane z odbiorem gruzu są zależne od wybranej formy obsługi, ilości odpadów oraz od odległości, jaką firma musi pokonać, by dojechać do klienta. Ponadto pod uwagę brany jest rodzaj materiałów, jakie są przekazywane firmie. Zmieszany gruz jest droższy niż czysty.

Ceny zwykle rozpoczynają się od około 400 złotych za mniejsze kontenery na gruz, natomiast w przypadku sporej ilości odpadów mogą one dochodzić nawet do około 2000 złotych.

POLECANE

Zostaw komentarz