Główna Budowa i Remont Wynajem kontenera na gruz – gdzie i ile kosztuje?

Wynajem kontenera na gruz – gdzie i ile kosztuje?

przez Milena
pokój w remoncie

Kontener na gruz jest obecnie jednym z najczęściej wybieranych sposobów pozbycia się tego kłopotliwego odpadu. Dlaczego warto zdecydować się na jego zamówienie? Gdzie można to zrobić? Na jakie koszty trzeba się wtedy przygotować?

Jak usunąć gruz?

Gruz jest odpadem dość kłopotliwym, ponieważ według przepisów prawa wymaga on odpowiedniej utylizacji, a przy tym jest ciężki i ma spore gabaryty.

Odpadów jak gruz nie można usunąć po prostu do kubła na śmieci. Trzeba oddać go do firmy zajmującej się jego odbiorem – może być to PSZOK lub inna firma, która zajmuje się prowadzeniem usług w branży komunalnej.

Jako że dowóz gruzu we własnym zakresie do punktu PSZOK nie zawsze jest możliwy, bardzo często wybierane są firmy prowadzące kompleksowe usługi w ramach jego odbioru oraz utylizacji.

Kontener na gruz – kiedy warto go wynająć?

Najczęściej firmy prowadzące usługi w ramach odbioru odpadów jak gruz oferują klientom kontenery na gruz – https://czerwony-hasiok.pl/ na wynajem. Oferta ta polega wtedy na podstawieniu kontenera pod wskazany adres, a potem na jego odebraniu, gdy będzie on już wypełniony albo też zakończy się umowa jego najmu.

Wynajem kontenera jest korzystną opcją wtedy, gdy dopiero zamierza się wykonać planowane prace, na przykład remont czy wyburzenie. Można wtedy na bieżąco wrzucać go niego wszystkie powstałe odpady. Dzięki temu nie muszą one również zalegać w budynku, na podwórku, co znacznie ułatwia prowadzenie prac.

Ponadto wynajęcie kontenera na gruz sprawdzi się też wtedy, gdy prace już się zakończyły. Wówczas można po prostu wrzucić do niego powstałe odpady. Jest to tańsza opcja niż zamówienie firmy, której pracownicy sami załadują gruz na samochód.

Gdzie wynająć kontener na gruz?

Wynajmem kontenerów na gruz zajmuje się obecnie wiele firm działających w branży komunalnej. Z ich oferty można skorzystać w wielu miejscowościach na terenie całego kraju – także w tych najmniejszych, ponieważ kontener dostarczany jest wtedy bezpośrednio pod wyznaczony adres przez firmę.

Przed zdecydowaniem się na kontenery na gruz warto jednak zapoznać się bliżej z dostępnymi ofertami w swojej okolicy. Aktualnie można zrobić to za pośrednictwem internetu, ponieważ niemalże każda firma działająca w branży ma własną stronę internetową, na której można sprawdzić jej ofertę.

Ile kosztuje wynajęcie kontenera na gruz?

Koszty związane z wynajmem kontenera na gruz zależą przede wszystkim od jego pojemności, dlatego im będzie on większy, tym koszty będą wyższe. Najmniejsze kontenery to wydatek około 350-500 złotych, natomiast za te większe trzeba będzie zapłacić nawet powyżej 1500 złotych.

Na koszty wpływa także rodzaj gruzu – jeżeli jest on czysty, niezmieszany, na przykład betonowy, ceglany, wtedy koszty będą niższe niż w przypadku gruzu zmieszanego z różnymi materiałami budowlanymi innych typów.

POLECANE

Zostaw komentarz