Główna Budowa i Remont Wylewka anhydrytowa – w jakich pomieszczeniach się sprawdzi?

Wylewka anhydrytowa – w jakich pomieszczeniach się sprawdzi?

przez redakcja serwisu
wylewka posadzki

Wylanie posadzki to etap budowy, który ma przeogromne znaczenie dla tego jak będzie wyglądał dany budynek. To od niej zależy bowiem to, ile osób może przebywać w pomieszczeniu, czym można pokryć posadzkę, a także czy możliwy jest montaż ogrzewania podłogowego. W jakich pomieszczeniach sprawdzi się wylewka anhydrytowa?

Czym jest wylewka anhydrytowa?

Tak zwana wylewka anhydrytowa jest płynną wylewką samopoziomującą, która jest drugim najpopularniejszym materiałem stosowanym przy tworzeniu posadzki. Przegrywa tylko z wylewką cementową. Wylewka anhydrytowa powstaje z tak zwanego spoiwa anhydrytowego, czyli z odwodnionego gipsu. Jej zaletą jest przede wszystkim bardzo łatwe rozprowadzanie.

Dzięki zaletom wylewki anhydrytowej można ją wylać nawet samodzielnie. Licząc na jak najtrwalszą posadzkę znacznie lepszym pomysłem jest jednak powierzenie stworzenia posadzki na bazie wylewki anhydrytowej takiej firmie jak Termolit. Jest ona specjalistą w tym zakresie i do tego może zaoferować dodatkowo montaż ogrzewania podłogowego.

W jakich pomieszczeniach sprawdza się wylewka anhydrytowa?

Wylewka anhydrytowa jest niezwykle uniwersalna i świetnie sprawdzi się w praktycznie każdym wnętrzu. Jedyne miejsce, w którym nie można jej zastosować to zewnętrze budynku, a do tego aby zastosować ją w pomieszczeniach, w których panuje wilgoć takich jak łazienka, kuchnia czy też garaż trzeba zastosować specjalną izolację przeciwwilgociową. Pomimo tego jest ona naprawdę uniwersalnym materiałem.

Jakie są zalety wylewki anhydrytowej?

Wylewka anhydrytowa posiada naprawdę wiele zalet, które sprawiają, iż warto ją zastosować. Przede wszystkim jest ona bardzo prosta w rozprowadzeniu, gdyż posiada naturalne właściwości samopoziomujące. Dzięki temu z jej pomocą bez problemu można stworzyć równą i gładką posadzkę, co jest niezwykle przydatne przy na przykład układaniu płytek. Do tego ta wylewka jest lekka, dobrze przewodzi ciepło i dzięki swojej elastyczności nie wymaga zbrojenia.

POLECANE

Zostaw komentarz