Główna Aktualności Usługi spawalnicze – jakie metody spawania wyróżniamy?

Usługi spawalnicze – jakie metody spawania wyróżniamy?

przez redakcja serwisu
spawalnictwo

Spawanie to proces bardziej skomplikowany niż może się wydawać. Dobór właściwej metody w dużej mierze zależy od typu zadania i okoliczności. Jakie metody spawania wyróżniamy? Kiedy znajdują one swoje zastosowanie? Podpowiadamy.

Jaki wyróżniamy metody spawania?

Spawanie jest to proces, który polega na trwałym połączeniu ze sobą dwóch elementów. Tylko pozornie wygląda on na łatwy. Przed rozpoczęciem pracy konieczne jest podjęcie kilku decyzji, które dostosują jej rodzaj do konkretnego zadania. Pod uwagę wziąć należy między innymi wybór najlepszej metody, prawidłowe dobranie spoiwa, czy określenie czasu niezbędnego do stopienia i zespolenia materiałów. Osobom z Trójmiasta i okolic zainteresowanym profesjonalnym spawaniem polecamy sprawdzić w wyszukiwarce frazę usługi spawalnicze w Gdańsku.

Pierwszym podziałem metod spawania jest uwzględnienie pochodzenia wykorzystywanej energii cieplnej. Na podstawie tego kryterium możemy wyróżnić spawanie: elektryczne, gazowe, laserowe, terminowe, hybrydowe lub łączące różne metody. Najbardziej popularnym rodzajem jest spawanie elektryczne ze względu na niskie koszty i dostępność urządzeń. Należy jednak pamiętać, że dobór metody zależy od okoliczności. Profesjonalne usługi spawalnicze bez względu na trudność zadania świadczy firma Mejer Pol Jarosław Mejer.

Rodzaje spawania i ich zastosowanie

Metodę spawania gazowego wykorzystuje się przy wszystkich rodzajach stali i metali nieżelaznych. Innym rodzajem jest spawanie łukowe elektrodami otulonymi. Wykorzystywane jest ono głównie w przypadku stali niestopowych, niskostopowych i wysokostopowych, a także staliwa, żeliwa i metali nieżelaznych.

Spawanie elektrodą topliwą w osłonie gazów aktywnych, czyli, innymi słowy, metodę MAG stosuje się do spawania stali niestopowych, niskostopowych i wysokostopowych. Metoda spawania łukowego elektrodą topliwą w osłonie gazów obojętnych, czyli MIG zastosujemy w przypadku spawania metali nieżelaznych. Każda metoda dobierana jest precyzyjnie do rodzaju materiału.

POLECANE

Zostaw komentarz