Główna Budowa i Remont Top 5 rozwiązań do domu, które wpisują się w styl modern, a przy tym są na miarę XXI wieku

Top 5 rozwiązań do domu, które wpisują się w styl modern, a przy tym są na miarę XXI wieku

przez redakcja
modern

Współczesne domy wymagają zastosowania niezawodnych instalacji elektrycznych, które są wydajne i przygotowane na jednoczesne działanie wielu urządzeń. Wszak dziś bez prądu nie wyobrażamy sobie życia. Z tego względu poza dobrym projektem instalacji, warto postawić na własną elektrownię na dachu czy też obok budynku na specjalnych stelażach, czyli fotowoltaikę. W dzisiejszym poradniku przedstawimy 5 rozwiązań do domu, które wpisują się w styl modern, a przy tym są na miarę XXI wieku.

Top 1: Ochrona urządzeń elektrycznych przed zbyt wysokim napięciem w instalacji

Ze względu na dużą liczbę urządzeń instalacja elektryczna w domu narażona jest na obciążenie. Zatem musi być zaprojektowana w taki sposób, by zapotrzebowanie zostało obliczone z pewnym naddatkiem, a jednocześnie wyposażona w takie elementy, które gwarantują bezpieczeństwo działania poszczególnych urządzeń. Aparatura zasilająca do domu, czyli transformatory umieszczone w skrzynce rozdzielczej zapewniają regulację napięcia do odpowiedniego dla danych urządzeń poziomu, dzięki czemu ograniczane są przeciążenia, a tym samym awarie sprzętów. Transformator gwarantuje, że napięcie wejściowe i wyjściowe w danej fazie jest zrównoważone. Wśród aparatury zasilającej można zdecydować się, w zależności od projektu instalacji, na transformatory jednofazowe, dzwonkowe lub trójfazowe. Niezbędna jest także aparatura modułowa, czyli wyłączniki nadprądowe i różnicowo prądowe czy przełączniki faz. Wszystkie elementy ze sobą współpracują dzięki czemu ryzyko pożaru w instalacji elektrycznej zostaje zniwelowane.

Top 2: Systemy inteligentnego domu ze sterowaniem elektrycznymi urządzeniami

W styl modern, zwany także hi-tech wpisuje się także system inteligentnego domu. Dzięki niemu za pomocą panelu sterującego lub urządzeń mobilnych można włączać i wyłączać poszczególne jego elementy, do których mogą należeć system ogrzewania podłogowego czy rolety zewnętrzne sterowane elektrycznie, a nawet system multiroom audio powiązany z odtwarzaczami i odbiornikami umożliwiający włączanie innej lub tej samej muzyki w każdym pomieszczeniu. Zaletą jest fakt, że powiązane z systemem urządzenia można programować na konkretne godziny. Możesz np. zakupić ekspres do kawy z systemem smart i zaprogramować go, by po przebudzeniu czekała na Ciebie pyszna i aromatyczna kawa, a także ustawić otwieranie rolet zewnętrznych o konkretnej godzinie, by wstawanie było przyjemniejsze. Systemy smart ciągle się rozwijają i są coraz popularniejsze.

Top 3: Sufity podwieszane z oświetleniem LED – najlepsze oświetlenie strefowe do Twojego domu

Trzecim elementem stylu modern w domu jest niewątpliwie sufit podwieszany. Może znaleźć się, zarówno w dużym salonie, jak i niewielkiej sypialni. Koniecznie trzeba zastosować w nim nowoczesne oświetlenie LED. Oczka LED gwarantują doskonałe oświetlenie strefowe, np. strefy wypoczynkowej w salonie. Można wybrać ciepłą lub zimną albo neutralną barwę światła, a żarówki LED gwarantują nie tylko energooszczędność, ale również trwałość na wiele tysięcy godzin.

Top 4: Wypoczynki z systemem relaks – ultra wygodne i nowoczesne

W domu urządzonym w stylu modern nie może zabraknąć także nowoczesnych mebli wypoczynkowych z funkcją relaks, ale nie sterowaną ręcznie, a oczywiście elektrycznie. Takie wypoczynki gwarantują najwyższy poziom komfortu. Można wyregulować położenie zagłówka, a także podnóżka. Czasem regulacji podlega nawet całe oparcie. Dodatkowo wypoczynki wyposażone są w gniazda USB. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób można naładować swój smartfon. To niewątpliwie rozwiązania na miarę XXI wieku.

Top 5: Panele winylowe – łatwy montaż i trwałość na lata

Ponieważ o elektronice, a także instalacji elektrycznej było już sporo, czas na materiał wykończeniowy, którego w modernistycznym domu nie powinno zabraknąć. Mowa o panelach winylowych, które są łatwe w montażu nawet dla laików, nie wymagają stosowania spoin, przez co również bez trudu się je czyści. Dodatkowo gwarantują ciche użytkowanie, są odporne na ścieranie, a przy tym mogą imitować wiele materiałów, np. beton czy drewno.

Jeśli chcesz urządzić swój dom w stylu modern, to możesz skorzystać z naszych propozycji. Dzięki nim wnętrza będą funkcjonalne, a użytkowanie sprzętów bezpieczne i komfortowe.

POLECANE

Zostaw komentarz