Główna Aktualności System TECLIT od ROCKWOOL nagrodzony w konkursie TOP BUILDER 2018

System TECLIT od ROCKWOOL nagrodzony w konkursie TOP BUILDER 2018

przez redakcja

W jubileuszowej edycji konkursu TOP BUILDER nagrodzono najlepsze produkty i usługi w branży budowlanej, które umożliwiają realizację nowoczesnych i funkcjonalnych projektów. Wśród nich znalazł się System TECLIT firmy ROCKWOOL – innowacyjny, 5-elementowy, niepalny system z wełny skalnej do izolacji instalacji chłodniczych.

TECLIT, nowoczesny system przeznaczony do izolacji instalacji chłodniczych w budynkach, to przełom na polskim rynku budowlanym. Stworzony przez ROCKWOOL produkt idealnie nadaje się do izolacji przewodów c.w.u. i wody chłodzącej, a także do instalacji ze zmienną temperaturą. Może być stosowany do izolacji instalacji stalowych, ze stali nierdzewnej, miedzi, tworzyw sztucznych oraz stalowych elementów armatury.

System TECLIT zadebiutował na rynku instalacji chłodniczych w 2017 roku, dlatego bardzo cieszymy się, że tak szybko zyskał uznanie branży budowlanej i jest wykorzystywany przy wielu inwestycjach – mówi Łukasz Glapa, dyrektor marketingu ROCKWOOL CEE. – To wyróżnienie jest też dla ROCKWOOL motywacją do tego, by stale pracować nad rozwojem portfolio naszych produktów. Unikalne właściwości wełny skalnej sprawiają, że produkty ROCKWOOL są szeroko wykorzystywane w nowoczesnym i ekologicznym budownictwie. Dziś, jako branża budowlana, powinniśmy podejmować wszelkie możliwe kroki, by dążyć do szybkiego implementowania najnowszych technologii w celu zwiększania efektywności energetycznej budynków. Przynosi to wymierne korzyści dla wszystkich: zarówno dla wykonawców, inwestorów, użytkowników budynku, jak i dla środowiska naturalnego.

W systemie TECLIT, podobnie jak w pozostałych produktach ROCKWOOL, wykorzystana została wełna skalna. Ta niezwykle wytrzymała izolacja, daje w przypadku systemu TECLIT wysoką gwarancję niepalności (A2-s1, d0). Ogranicza do minimum ryzyko pożaru instalacji i zabezpiecza przed wydzielaniem trujących gazów i dymu w przypadku pożaru budynku. Cechuje się najniższym współczynnikiem przewodzenia ciepła na rynku izolacji zimnochronnych i jest paropszepuszczalna. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości 5-warstwowej folii aluminiowej ze wzmocnionym zbrojeniem, system ten gwarantuje odpowiednie zabezpieczenie przed kondensacją.

System TECLIT jest wodoodporny, stabilny wymiarowo i odporny na działanie czynników chemicznych. Gwarantuje także efektywny i szybki montaż – testy praktyczne z różnymi systemami izolacji instalacji chłodzących, prowadzone pod nadzorem Duńskiego Instytutu Technologicznego, wykazały, że czas montażu systemu TECLIT jest do 30% krótszy w porównaniu do innych systemów izolacji zimnych instalacji.

POLECANE

Zostaw komentarz