Główna Wnętrza Projektant wnętrz – czy każdy może nim zostać?

Projektant wnętrz – czy każdy może nim zostać?

przez redakcja serwisu
komptenecje

Coraz więcej osób korzysta z usług świadczonych przez architektów, dekoratorów oraz projektantów wnętrz. Być może powodem jest to, że duża część naszego życia została przeniesiona do domowych ścian. To zaowocowało tym, że baczniej zaczęliśmy przyglądać się naszemu otoczeniu. Czy projektant wnętrz potrzebuje specjalnych kwalifikacji? Podpowiadamy.

Projektant wnętrz – odpowiednie kwalifikacje

Z pewnością wiele osób się zdziwi, ale żeby zostać projektantem wnętrz nie trzeba mieć skończonych studiów wyższych lub kierunkowych. Jeśli jednak jakaś osoba czuje potrzebę dodatkowego dokształcenia, wtedy warto wybrać się na kierunki związane z architekturą, bądź dekorowaniem wnętrz.

Często przeglądając np. oferty pracy we Wrocławiu, w wymaganiach na dane stanowisko widnieje informacja, że mile widziani są również absolwenci kierunków plastycznych. Dla pracodawców liczy się znacznie bardziej praktyka, niż teoria. To może być powód, dla którego formalnie ten zawód nie wymaga skończenia studiów. O wiele bardziej ceniony jest fakt nabywania doświadczenia przy osobie, która w branży pracuje już od dawna.

Dlatego, jeśli wcześniej nie szkoliliśmy się w tym kierunku, nie skreśla nas to wcale z możliwości pracy z tym zawodzie w przyszłości. Każda osoba, której uda się nabyć odpowiednie umiejętności pod okiem specjalisty, będzie mogła stać się projektantem wnętrz. Warto zaznaczyć, że od początku budowania kariery zawodowej, dostajemy stanowiska, które krok po kroku przygotowują nas do samodzielnego podjęcia pracy. Dlatego tak często, ogłoszenia praca wystawiane przez pracodawców oferują nam stanowisko asystenta projektanta bądź grafika. Jest to najczęściej pierwszy krok, który będziemy musieli postawić, chcąc zgłębić tajniki tego zawodu.

Na tym stanowisku idealnie sprawdzi się osoba, którą interesuje rynek wnętrzarski. Trendy w tym zakresie zmieniają się bardzo szybko, a my chcąc być specjalistami w naszej branży, musimy stale podążać za nowościami.

Jaki powinien być projektant wnętrz?

Osoba starająca się o to stanowisko powinna być przede wszystkim kreatywna, ale również musi umieć słuchać. To bardzo ważna kwestia, ponieważ klienci często mają swoją wizję wnętrza i trzeba umieć brać ich pomysłu pod uwagę. Kandydat na stanowisko projektanta wnętrz zazwyczaj pracuje z wieloma fachowcami, dlatego ważne jest, aby nie miał problemu z nawiązywaniem relacji. W tej pracy świetnie poradzą sobie osoby, które cechuje profesjonalizm oraz cierpliwość.

POLECANE

Zostaw komentarz