Główna Wnętrza Panele winylowe (LVT) – kiedy warto je kupić?

Panele winylowe (LVT) – kiedy warto je kupić?

przez Milena
salon

Różnorodne materiały dają niemalże nieograniczone możliwości w tworzeniu stylowo wyglądających i trwałych podłóg. Kiedy warto zdecydować się na panele winylowe, które określane są także jako panele LVT?

Czym są panele winylowe?

Winyl jest powszechnie używanym materiałem w wykończeniu wnętrz. Wyróżnia się wieloma zaletami, między innymi trwałością, odpornością na czynniki zewnętrzne, łatwym utrzymaniem w czystości, a także atrakcyjnym wyglądem.

Z winylu produkuje się nie tylko popularne wykładziny, ale także panele winylowe, które określane są jako panele LVT (Luxury Vinyl Tiles). Panele te charakteryzują się elastyczną formą, dzięki czemu łatwo dopasowują się do posadzek, a także są wysoce odporne na czynniki zewnętrzne, dlatego sprawdzają się w różnych pomieszczeniach.

Gdzie można układać panele LVT?

Dużym atutem paneli winylowych jest ich uniwersalne zastosowanie, dlatego mogą być one używane w wielu miejscach.

Panele winylowe chętnie układane są w salonach i sypialniach, nadają się do pokojów dziecięcych. Również można kłaść je w łazienkach i w kuchniach, ponieważ są odporne na wilgoć. Z tego względu nadają się one także na korytarze czy klatki schodowe.

Warto także podkreślić, że panele LVT z centrum-parkietowe.pl mogą być układane na podłogach z ogrzewaniem podłogowym. Są cienkie i nie blokują przepływu ciepła, dlatego doskonal nadają się do użycia z tego typu systemem grzewczym.

Wzory paneli winylowych

Dużym plusem paneli z winylu jest ich różnorodność wzorów, dlatego można łatwo dostosować je do stylu wnętrza.

Najczęściej klienci decydują się na kupno paneli we wzorach przypominających drewno. W tej kategorii do dyspozycji są wielorakie panele LVT o jasnych, średnich i ciemnych kolorach. Mogą on świetni wyglądać w pomieszczeniach urządzonych w stylu skandynawskim, boho, nowoczesnym, kolonialnym czy glamour, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.

Poza imitacją drewna panele winylowe dostępne są także w innych ciekawych wariantach, na przykład mogą przypominać płytki ceramiczne, w tym bardzo modne teraz płytki wzorowane na cementowych kafelkach o bogatych ornamentach. Inna ciekawa opcja panele wyglądające jak kamień lub beton, które świetnie wyglądają we wnętrzach w stylu loft.

Ile kosztują panele LVT?

Gdy chodzi o koszty, panele winylowe można kupić w cenach rozpoczynających się od około 60 złotych za metr kwadratowy, natomiast te oferowane przez renomowane marki to wydatek na poziomie około 80-120 złotych za metr kwadratowy.

Z ofertami paneli winylowych różnych marek można zapoznać się bliżej w internecie.

POLECANE

Zostaw komentarz