Główna Aktualności Niezwykłe domy świata

Niezwykłe domy świata

przez redakcja serwisu
Niezwykłe domy na świecie

Niezwykłe domy przyciągają wzrok, ponieważ różnią się od tych, które znamy. Pewnie niewielu zamieszka w tak nietypowym domu, warto jednak poszerzać horyzonty i dowiedzieć się, jak mieszkają inni.

Niezwykłe domy w nietypowych kształtach

Na świecie nie brakuje niezwykłych domów, które zapierają dech w piersiach, ani trochę nie przypominając tych tradycyjnych budynków znanych z naszego otoczenia. Być może sam spotkałeś się z takim okazem, który sprawił, że nie mogłeś oderwać od niego oczu.

Nietypowe domy stają się obiektami, do których wybierają się wycieczki. Skoro architekci mieli wyobraźnię, warto okazać swój zachwyt, a przy okazji poszerzyć swoje horyzonty i dowiedzieć się, co ciekawego stworzyli współcześni.

Jakie przykłady niezwykłych domów można spotkać? Na przykład budynek przypominający akordeon, samochód czy psa. Nie brakuje również pomysłów całkiem nowoczesnych, które wręcz trudno opisać słowami.

Wielki szacunek i podziw należy się również tym, którzy podjęli się zbudowania takich budynków. Co innego bowiem zaprojektować, a co innego postawić! Wielkie brawa, bo aż trudno sobie wyobrazić, co musi się dziać na placu tak nietypowej budowy.

I wreszcie ostatnie istotne (a może najistotniejsze) pytanie: Kto mieszka w tych domach i kto miał pomysł na to, by stworzyć dla siebie takie miejsce na Ziemi? W domu o kształcie psa mieszkają miłośnicy psów, w domu o kształcie akordeonu zapewne miłośnicy muzyki. Ale ogólnie rzecz biorąc, na pewno można zaryzykować stwierdzenie, że mieszkają w nich osoby, które nie narzekają na małą zasobność portfela. W końcu za pomysłem idzie możliwość jego realizacji, a z tym wiążą się spore koszty.

Serial o niezwykłych domach

Niezwykłe domy zachwycają, ale też każą się zastanowić nad tym, jak się w nich mieszka. Czy w środku też są nietypowe? Czy pomieszczenia są normalne, czy może także zaprojektowane nie tak jak te typowe?

Nie jest łatwo się tego dowiedzieć, dlatego tym bardziej cieszy fakt, że Netflix wypuścił serial „Najbardziej niezwykłe domy świata”, w którym architekt Piers Taylor i aktorka Caroline Quentin oprowadzają widzów po cudownych, oryginalnych domostwach.

Ta opcja sprawdzi się także w przypadku, gdy zastanawiasz się, co obejrzeć na Netflixie – poszerz swoje horyzonty, poznaj świat i zainspiruj się. Może Twój własny dom też potrzebuje nieco pomysłu?

„Najbardziej niezwykłe domy świata” to serial dokumentalny Netflixa zabierajacy widzów w świat przepięknych domów, które nie znajdują się w klasycznych wyobrażeniach o budynkach mieszkalnych. Są oryginalne i w niczym nie przypominają tych tradycyjnych, które znamy zza własnego okna. Przewodnicy oprowadzają swoich widzów po domach usytuowanych w różnych częściach świata: od Grecji po Nową Zelandię.

Niezwykłe domy w innych produkcjach

Inne seriale i filmy warte obejrzenia w podobnej tematyce do znalezienia w sieci lub telewizji:
– „Mój pływający dom”,
– „Marzenie o wiejskiej chatce”,
– „Jak tanio zbudować dom”.

Niezwykłe domy inspirują i zachwycają. Jeśli do tej pory oglądałeś takie tylko na zdjęciach w sieci, zajrzyj do ich wnętrz. Serial Netflixa oprowadzi Cię po tym, co zwykle niedostępne dla oczu.

POLECANE

Zostaw komentarz