Główna Budowa i Remont Na co zwrócić uwagę wybierając okna drewniane?

Na co zwrócić uwagę wybierając okna drewniane?

przez Milena
okna drewniane

Wielu inwestorów decyduje się na wykorzystanie w budynku okien drewnianych. Aby mieć pewność, że będą dobrej jakości i spełnią swoją funkcję warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Oto najważniejsze z nich.

Co jest ważne przy wybieraniu okien drewnianych?

Okna drewniane od lat cieszą się dużą popularnością. Są chętnie wybierane przez właścicieli domów, ze względu na swoje właściwości. Bardzo dobrze izolują wnętrze od zimna, a jednocześnie pomagają zakumulować ciepło wewnątrz. Dzięki temu możliwe jest realne obniżenie kosztów ogrzewania domu zimą. Aby mieć pewność, że dobrze spełnią tę funkcję należy dokładnie sprawdzić jakość wykonania. Okna drewniane w Legnicy i innych miastach zazwyczaj posiadają trzy szyby, co znacznie zwiększa energooszczędność budynku. Należy zwrócić uwagę na poprawnie działające okucia oraz jakość zastosowanych uszczelek. Istotny jest także wybór konstrukcji ramy. W projektach klasycznych sprawdza się szprosy, które podkreślą tradycyjny styl. Okna mogą być wykonane z różnego rodzaju drewna, przez co dostępne są w różnych kolorach. Warto jest dopasować kolor do elewacji, tak aby całość tworzyła spójną estetykę. 

Jak przebiega montaż okien drewnianych?

Montaż okien drewnianych należy zawsze zlecić profesjonalistom. Przede wszystkim należy zadbać o zabezpieczenie przestrzeni. Do prac należy przystąpić po zakończeniu tynkowania i wylewania posadzek. W przeciwnym razie zbyt duża wilgoć wewnątrz pomieszczeń może negatywnie wpłynąć na drewno. Następnie osadza się samą ościeżnicę we wcześniej przygotowanych otworach. Ważne, żeby były one dobrze dopasowane do rozmiaru okna. Dla bezpieczeństwa i wygody podczas montażu skrzydła powinny być wyciągnięte. Następnie należy dobrze uszczelnić zamontowaną ościeżnicę pianką poliuretanową, a po wyschnięciu odciąć jej nadmiar. Kolejnym krokiem jest montaż skrzydeł okiennych. Prawidłowo zamontowane okna drewniane w Zielonej Górze o każdej innej miejscowości będą służyły przez wiele lat. 

POLECANE

Zostaw komentarz