Główna Instalacje Modulator głosowy – co to takiego?

Modulator głosowy – co to takiego?

przez redakcja serwisu
Modulator głosowy

Istnieje wiele powodów, dla których rozmówca chce zmienić swój głos podczas rozmowy telefonicznej. Może chodzić zarówno o działalność śledczą, detektywistyczną lub szpiegowską jak i o wprowadzenie w błąd znajomych i zrobienie im żartu. Zmiany głosu wykorzystuje się również w produkcji “mówiących” zabawek lub gier komputerowych. W tym celu można skorzystać z kilku metod np. urządzeń zwanych modulatorami głosu lub aplikacji na smartfon.

Zmiana głosu na istniejącym nagraniu

Modulator do zmiany głosu pozwala zmienić brzmienie głosu na każdym istniejącym nagraniu. Dzięki specjalistycznym programom instalowanym na komputerze możemy dowolnie nakładać na nagranie “filtry” głosowe i zmieniać jego brzmienie. Umożliwia to wielokrotne modyfikacje nagrania, przewijanie, edytowanie aby w końcowym efekcie przekazać go pomocą mikrofonu w telefonie komórkowym. Istnieją również programy i aplikacje na telefon, które pozwalają nakładać filtry w czasie rzeczywistym i tym samym zmieniać głos od razu podczas rozmowy. Aplikacje umożliwiają zmianę głosu w wielu ciekawych wersjach: głos damski, męski, dziecięcy, zniekształcony, śmieszny. Programy komputerowe zmieniające barwę głosu są wykorzystywane np. w przypadku wypowiedzi telewizyjnych osób, które chcą zachować anonimowość. Innym przykładem są zabawki dla dzieci, np. śpiewające lalki, których głos jest modyfikowany aby piosenki były atrakcyjniejsze dla dzieci.

Urządzenia zewnętrzne do modulacji głosu

Modulatory zostały stworzone tak, aby zmieniały głos podczas rozmów telefonicznych. Urządzenia są kompatybilne z większością nowoczesnych telefonów a ich użycia jest proste i intuicyjne. Podłączenie modulatora polega na podpięciu modulatora do wejścia słuchawkowego w telefonie i używać modulatora jak zestawu słuchawkowego ponieważ posiada on wbudowany mikrofon i głośnik. Modulatory najczęściej posiadają dwa tryby zmiany głosu – LOW i HIGH o różnej częstotliwości i stopniu zmiany brzmienia. Co ważne, tryb pracy można wybrać przed rozpoczęciem rozmowy ale można go modyfikować podczas połączenia, tak aby zmieniony ton głosu uniemożliwił odbiorcy zidentyfikowanie osoby dzwoniącej. Modulatory głosu zasilane są za pomocą wbudowanych akumulatorów, które pozwalają na działanie urządzenia przez kilka godzin non stop. Najczęściej cechuje je inteligentne zarządzanie energią, która nie jest zużywana po odłączeniu modulatora od telefonu. Ponowne naładowanie urządzenia następuje poprzez podłączenie go do portu USB w komputerze lub za pomocą ładowarki w gniazdku.

Jak działają telefony szpiegowskie?

Telefon szpiegowski to urządzenie skierowane do osób, które z jakiś względów chcą pozostawać anonimowe podczas wykonywanie połączeń telefonicznych lub nagrywać prowadzone rozmowy. Taki telefon ma zwykle dużo prostszy wygląd niż nowoczesne smartfony, posiada też mniej dodatkowych lecz standardowych dziś funkcji telefonu komórkowego. może być oczywiście wykorzystywany jako klasyczny telefon bez modulatora głosu lecz najczęściej osoby, które decydują się na jego zakup czynią to z wiadomych względów. Telefon szpiegowski nie posiada Sim-Loca dlatego obsługuje karty wszystkich operatorów. Umożliwia nagrywanie rozmów w pamięci własnej telefonu oraz na dodatkowej karcie pamięci. Telefon ma wbudowany program do modulowania głosu w czasie rzeczywistym, wystarczy włączyć odpowiedni tryb np. zmiana głosu z damskiego na męski a program modyfikuje brzmienie głosu w bardzo naturalny sposób. Telefon tego typu posiada zwykle wmontowany dyktafon umożliwiający nagrywanie z ukrycia, np. trzymając telefon w kieszeni ubrania. Co ważne, telefony szpiegowskie nie posiadają internetu dlatego nie wysyła lokalizacji i jest w zasadzie nienamierzalny dla osób niepowołanych. Telefon szpiegowski może być wykorzystany nie tylko przez profesjonalnych detektywów ale również osoby prywatne, które chcą np. sprawdzić prawdomówność i uczciwość bliskiej osoby podając się przez telefon za kogoś innego.

POLECANE

Zostaw komentarz