Główna Wnętrza Modna kuchnia 2022 – na jakie meble, kolory i akcesoria stawiać?

Modna kuchnia 2022 – na jakie meble, kolory i akcesoria stawiać?

przez redakcja serwisu

Najmodniejsze kuchnie 2022 to przede wszystkim nawiązania do natury, jak również szykanie rozwiązań, które sprawią, że nasze serce domu stanie się funkcjonalne oraz komfortowe. Nie bez znaczenia pozostaje także jego oryginalność w pakiecie z wypełnieniem ją po brzegi drewnem. To właśnie ono święci triumfy i wśród dostępnych na rynku materiałów nie ma sobie równych.

Naturalne materiały w modnej kuchni 2022

Wśród najmodniejszych materiałów jakie mogą ozdobić kuchnię w 2022 roku ważne miejsce zajmują takie jak drewno, len oraz kamień. To właśnie one sprawiają, że nie będzie można przejść obok nich obojętnie. Olbrzymie zainteresowanie projektantów budzi styl eko, jak również japandi w pakiecie z boho i rustykalnym, stąd też meble wykonane z naturalnego drewna idealnie się w nie wpisują. Kuchnie japandi odnajdują się w kolorze beżowym, szarawym oraz złocistym, natomiast rustykalne najlepiej jest urządzić stawiając na meble utrzymane w kolorze karmelowym oraz brunatnym. Jeśli zaś w grę wchodzi boho, wówczas mamy już pełną dowolność kolorystyczną.

W modnej kuchni 2022 nie może wprost zabraknąć kamieni naturalnych. Mowa przede wszystkim o marmurze, który święci triumfy popularności już od wielu lat. Może się pojawić zarówno jako dekoracja, jak również w postaci blatu roboczego czy też szafek czy też idąc krok dalej – stołów i podłóg. A może kamienne płyty ścienne? Te także na pewno wpiszą się doskonale w najnowsze trendy wnętrzarskie 2022.

W modnej kuchni 2022 lśnią płytki

Modna kuchnia 2022 lśni płytkami i wiele wskazuje na to, że ta tendencja szybko nie zniknie. Najbardziej na topie są płytki w stylu londyńskiego metra, albo też ułożone w klasyczną jodełkę. A może drobne kafelki z efektem mozaiki? Też będzie szalenie modnie. Pamiętajmy jednak o tym, aby nie wykładać całych ścian takimi płytkami. Warto także wiedzieć, że modne płytki kuchenne 2022 to stawianie na lśniące wykończenia. Takie działanie to połysk, który znakomicie powiększa przestrzeń, jak również pasuje do każdej kuchni, bez względu na to, w jakim stylu została ona urządzona. Od minimalistycznej, po nowoczesną, rustykalną czy też scandi.

Jak widać, kuchenne trendy 2022 to stawianie na naturę, jak również różnorodność. Najważniejsze, aby pomieszczenia w których spożywamy i przygotowujemy posiłki zachęcały do tego, były funkcjonalne oraz komfortowo zaaranżowane.

POLECANE

Zostaw komentarz