Główna Ogród i taras Maty przerostowe – profesjonalna bezpieczna nawierzchnia na Twoim placu zabaw bez profesjonalnych narzędzi

Maty przerostowe – profesjonalna bezpieczna nawierzchnia na Twoim placu zabaw bez profesjonalnych narzędzi

przez redakcja serwisu

Przestrzeń po której poruszają się dzieci wymaga bezpiecznych rozwiązań. Rodzice starają się zapewnić swoim pociechom bezpieczną przystań w domu. Montują osłonki na rogi stołów, zabezpieczają kontakty, chowają ostre narzędzia czy chemię domową poza zasięgiem dzieci itd.  Pojawia się jednak pytanie jak zadbać o bezpieczną zabawę dla dzieci na dworze? Tym bardziej, że większość upadków czy urazów zdarza się podczas zabawy w parku czy ogrodzie. 

Dzieci biegają, wspinają się na drabinki, skaczą. Dlatego wybór miejsca, gdzie zastosowane rozwiązania gwarantują bezpieczną i beztroską zabawę jest tak ważny. Rozwiązaniem jest bezpieczna nawierzchnia pod postacią gumowej maty na plac zabaw. Maty przerostowe pozwalają na ułożenie antypoślizgowej nawierzchni na placu zabaw czy siłowni zewnętrznej w krótkim czasie.

Dlaczego maty przerostowe to większe bezpieczeństwo?

Maty przerostowe to gumowe maty na place zabaw, które zostały wyprodukowane z materiałów podlegających recyklingowi. Dzięki swoim właściwościom amortyzującym przyczyniają się do większego bezpieczeństwa użytkowników np. placów zabaw czy zewnętrznych siłowni. Stanowią dobrą ochronę w przypadku upadków z wysokości. Na rynku można znaleźć maty przerostowe różnych firm. Zanim zdecydujemy się na zakup, warto zacząć od sprawdzenia certyfikatów potwierdzających bezpieczne właściwości maty na plac zabaw.

Maty przerostowe WS Play posiadają certyfikat zgodności z Europejską Normą “Nawierzchnie placów zabaw amortyzujące upadki – Metody wyznaczania amortyzacji uderzenia” PN-EN 1177+AC:2019-04.  Przepisy określają parametry dotyczące aparatury pomiarowej, jak i wskazują metody wyznaczania amortyzacji uderzenia dla powierzchni podlegającej badaniu. Bezpieczne właściwości maty na plac zabaw WS Play stanowią ochronę dla upadków z wysokości do 3 m.

Maty przerostowe czyli nawierzchnia bezpieczna w krótkim czasie

Profesjonalne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa wcale nie muszą wiązać się z koniecznością używania ciężkiego sprzętu i specjalnego przygotowania terenu. Maty przerostowe mogą być montowane zarówno na powierzchniach płaskich jak i pochyłych. Przed rozpoczęciem montażu maty na placu zabaw lub siłowni zewnętrznej trzeba zmierzyć teren. Pozwoli to na wykorzystanie całego materiału bez strat. Maty przerostowe WS Play są produkowane w wymiarach 1,5 m x 1 m, o grubości 23 mm. Odpowiednie planowanie pozwala na oszczędne i optymalne ułożenie powierzchni.

Następnie należy oczyścić i w miarę potrzeb wyrównać teren – w szczególności zasypać ubytki ziemią. Warto również skosić trawę. W przypadku terenów miękkich np. piaszczystych czy błotnistych zaleca się stosowanie siatki poziomującej. Maty łączone są przy pomocy opasek zaciskowych co 20 cm  wzdłuż krawędzi maty. Pegi należy użyć na rogach oraz w połowie szerokości każdej maty przerostowej. Na koniec warto przysypać zewnętrzne krawędzie ziemią.

maty przerostowe na place zabaw

Maty przerostowe można ułożyć na pustym terenie jak i zagospodarowanym placu zabaw. W przypadku zastosowania maty na placu zabaw z zamontowanymi urządzeniami, wystarczy wyciąć otwory w odpowiednich miejscach.  Możliwość docięcia materiału ułatwia zastosowanie nawierzchni bezpiecznej w każdych warunkach. Narzędzia potrzebne do ułożenia mat znajdziemy w każdym garażu. Wystarczą gumowy młotek do wbijania pegów, rękawice ochronne oraz nóż lub nożyce do precyzyjnego docinania mat.

Łatwość montażu i brak konieczności zastosowania profesjonalnych maszyn czy urządzeń sprawia, że ułożenie bezpiecznej nawierzchni na placu zabaw jest tanie. Dodatkowo montaż jest przyjazny zarówno dla profesjonalnej firmy jak i osoby prywatnej, która chce uczynić plac zabaw w ogródku bezpiecznym dla dzieci czy wnuków.

Maty przerostowe w użyciu – jak dbać o bezpieczną nawierzchnię na co dzień?

Ażurowa struktura mat przerostowych ułatwia przerastanie trawy. Dzięki temu już w krótkim czasie same maty stają się niewidoczne, bo przerasta je zielony dywan. Najlepszy efekty osiągniemy, jeśli przed położeniem maty skosimy trawę lub zasiejemy nową. Jak zadbać o ułożoną nawierzchnię już po zamontowaniu? Dla utrzymania estetycznej powierzchni wystarczy regularne koszenie trawy.

10 powodów, dla których warto stosować maty przerostowe WS Play

  1. Zwiększają bezpieczeństwo zabawy.
  2. Zmniejszają hałas i wstrząsy.
  3. Mogą być stosowane w każdych warunkach atmosferycznych.
  4. Montaż nie wymaga użycia ciężkiego sprzętu i specjalistycznych narzędzi.
  5. Tanie w utrzymaniu.
  6. Producent udziela 5-letniej gwarancji na maty przerostowe WS Play.
  7. Produkowane z materiałów, które pochodzą z recyklingu, co oznacza, że są bezpieczne dla środowiska.
  8. Znajdują szerokie zastosowanie. Sprawdzą się zarówno na placach zabaw, jak i  na placach budowy (np. jako tymczasowe chodniki) czy jako nawierzchnia na stokach narciarskich lub podczas imprez masowych.
  9. Właściwości w zakresie amortyzacji upadków z wysokości do 3 m potwierdzone przez niezależne instytucje.
  10. Produkowane w dwóch kolorach: standardowym czarnym i zielonym, dzięki czemu  szybciej wtapiają się w krajobraz.

Więcej informacji na temat mat przerostowych można uzyskać pod adresem https://www.wsltd.eu/produkty/maty-na-silownie-i-place-zabaw/maty-przerostowe-na-place-zabaw-ws-play

POLECANE

Zostaw komentarz