Główna Wnętrza Magia fototapety, czyli relaks, jakiego jeszcze nie było

Magia fototapety, czyli relaks, jakiego jeszcze nie było

przez redakcja serwisu

Dom jest miejscem, w którym każdego dnia odprężamy się po ciężkim dniu i zbieramy siły, aby mierzyć się z życiem. To, w jaki sposób zaaranżujemy wokół siebie przestrzeń, w której żyjemy, bardzo mocno wpływa na stan naszego ducha i zdrowie psychiczne. Odpowiednio urządzone wnętrze pozwoli się dogłębnie zrelaksować i zakosztować tak bardzo potrzebnego odpoczynku.

Idealnym sposobem na szybką i prostą zmianę przestrzeni tak, aby stała się ona bardziej przyjazna, komfortowa i spokojna jest fototapeta. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów i wzorów tego typu dekoracji, które pozwolą na metamorfozę surowego wnętrza w miejsce przyjazne, takie, do którego każdego dnia chce się wracać z radością. Dla przykładu sklep internetowy Foteks.pl oferuje 35 mln zdjęć do wyboru podzielonych na kilkanaście kategorii.

Żyj w zgodzie z naturą

Wielkomiejski styl życia, tempo dwudziestego pierwszego wieku i życie w ciągłym biegu mocno odciskają swoje piętno na naszej psychice. Obcowanie z naturą, które pozwala na odzyskanie równowagi i zwolnienie w czasie wzmożonej aktywności i obciążenia, w mieście staje się czasem wyjątkowo trudne. Warto wprowadzić do swojego mieszkania namiastkę dzikiej flory, decydując się na fototapetę z motywami roślinnymi. Może to być graficzny wzór o delikatnej strukturze i nadruku przedstawiającym liście lub kwiaty, albo fotorealistyczny krajobraz z samego serca amazońskiej dżungli. Nie jest istotne, na jaki wzór się zdecydujemy – roślinne motywy przybliżą nas do natury, pozwalając na głęboki relaks i odzyskanie balansu. Taka dekoracja idealnie współgra z żywymi roślinami w doniczkach z ceramiki lub w plecionych osłonkach. Nie tylko oczyszczą one powietrze w naszej sypialni, ale także podkreślą jej naturalny klimat.

Kilka metrów kwadratowych więcej

Bardzo często mieszkania w mieście nie rozpieszczają nas przestrzenią. Zmuszeni do kompromisu między ceną, standardem i metrażem, w ostateczności dysponujemy przytulnym, lecz niewielkim wnętrzem, które chcemy optycznie powiększyć. W takim wypadku idealnym wyborem jest trójwymiarowa fototapeta, która optycznie doda naszej sypialni kilka cennych metrów kwadratowych. Wybór jest bardzo szeroki, od geometrycznych deseni w stylu plastra miodu czy figur geometrycznych w różnorakich konstelacjach, zdających się wręcz wystawać ze ściany, po jasne fototapety sprawiające wrażenie wyjątkowej głębi. Możliwości są nieograniczone, wystarczy odrobina wyobraźni aby cieszyć się przestrzennym i pięknym wnętrzem.

Niebo do wynajęcia

Wyjątkowym, z pewnością niebanalnym pomysłem jest zapewnienie sobie kawałka nieba na własność. W końcu kto by nie chciał codziennie zasypiać i budzić się pod gołym niebem, lecz jednocześnie w swoim własnym, ciepłym łóżku, na wygodnym materacu? Marząc o gwiazdach lub błękitnym nieboskłonie, warto zdecydować się na fototapetę przedstawiającą wypełnione białymi obłokami, słoneczne popołudnie, lub też wschód słońca. Odważniejsi mogą zdecydować się na niekonwencjonalną fototapetę na suficie (zobacz tutaj), która sprawdzi się szczególnie w niskich wnętrzach. Obraz nieba nad głową z pewnością pozwoli na niezwykłe odprężenie i, chociaż przez krótką chwilę, bujanie myślami w obłokach.

POLECANE

Zostaw komentarz