Główna Wnętrza Łazienki bez płytek są coraz bardziej popularne. Dlaczego warto na taką postawić?

Łazienki bez płytek są coraz bardziej popularne. Dlaczego warto na taką postawić?

przez redakcja serwisu
wystroj lazienki

Na pewno wiemy doskonale, jak drogie jest kompleksowe przygotowanie łazienki do użytkowania. Rozkład instalacji, kupno płytek i ich ułożenie, montaż dedykowanej ceramiki sanitarnej i armatury łazienkowe, a także oświetlenia – te czynności pochłaniają często kilkadziesiąt tysięcy złotych, w zależności od ilości łazienek i ich wielkości. To sprawia, że coraz częściej decydujemy się na aranżację łazienki bez płytek. Czy to dobre rozwiązanie?

Planując aranżację łazienki, warto przede wszystkim dokładnie określić własne oczekiwania. Na rynku jest bardzo dużo np. portali internetowych, gdzie możemy za darmo zdobyć dużo wiedzy, sprawdzić najnowsze trendy, zapoznać się z materiałami, które będą wykorzystane między innymi na ścianach czy na podłodze.

Łazienka bez płytek to bardzo dobre oraz praktyczne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą cieszyć się bardzo przemyślaną aranżacją, jak również nie wydać zbyt dużo pieniędzy, nie korzystać również z różnego rodzaju specjalistów, na przykład glazurników. Płytki możemy ewentualnie ułożyć na podłogę, choć również tu mamy alternatywę w postaci chociażby żywicy.

Jakie są największe zalety łazienki bez płytek?

Przede wszystkim niższe koszty jej wykończenia. Kwota, która musi być przez nas przeznaczona na aranżację, jest istotnym czynnikiem, który wpływa na pomysły. Nie da się ukryć, że kompleksowe układanie płytek ceramicznych nie jest tanią usługą.

Do najważniejszych zalet łazienki bez płytek można zaliczyć:

– niższe koszty (brak zakupu płytek, klejów, fug),
– brak korzystania z pomocy glazurnika,
– łatwiejsza praca,
– oszczędność miejsca,
– możliwość wykończenia ścian płytami gipsowo-kartonowymi,
– brak konieczności wykonywania tynków,
– możliwość aplikacji gładzi i farb hydrofobowych.

Co zamiast płytek?

Możliwości mamy naprawdę dużo. Jeżeli chodzi o kompleksowe wykończenie ścian, bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie płyt gipsowo-kartonowych (zielonych), jak również aplikacja gładzi, zastosowanie farb hydrofobowych, a więc takich, które są odporne na zabrudzenia wodne oraz tłuszcze, ograniczają ryzyko powstawania pleśni i grzybów, pozwalają na łatwe usuwanie plam.

Na podłogi możemy zastosować na przykład drewno bambusowe lub posadzki żywiczne, które są wyjątkowo odporne na wilgoć, uszkodzenia, detergenty.

Dzięki łazience bez płytek, otrzymamy wnętrze, które jest estetyczne (jak na łazienkę przystało), a także łatwe w utrzymaniu czystości.

POLECANE

Zostaw komentarz