Główna Budowa i Remont Kupujemy mieszkanie – na co zwrócić uwagę?

Kupujemy mieszkanie – na co zwrócić uwagę?

przez redakcja serwisu

Po latach życia na wynajmie wiele osób decyduje się na zakup własnego mieszkania. Niektórzy wybierają mieszkania deweloperskie, a inni na te z rynku wtórego. Oba rozwiązanie mają swoje wady i niewątpliwe zalety, o których przekonasz się nieco w dalszej części tekstu. Dowiesz się również, na co zwrócić uwagę przed kupnem.

Nowe mieszkanie czy z rynku wtórnego?

Jeśli interesuje nas sprzedaż nowych mieszkań w Warszawie i okolicach, to z pewnością dobrze trafiłeś. Okolice Warszawy rozwijają się coraz bardziej, więc powstają tam liczne osiedla, na których dostępne są nowoczesne mieszkania na sprzedaż. Są to oczywiście mieszkania od dewelopera, czyli takie, które dopiero zostały zbudowane.

W obu przypadkach należy przed zakupem zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Jeśli chodzi o mieszkania od dewelopera, warto przejrzeć opinie dotyczące samego dewelopera, jego rzetelności i terminowości. W przypadku rynku wtórnego, trzeba obejrzeć nie tylko samo mieszkanie, ale i budynek, który może być w dość złym stanie.

Nowe mieszkanie – na co zwrócić uwagę?

Skup się teraz na aspektach, które trzeba ocenić podczas oglądania mieszkań, których zakup rozważasz. Jak już wspomniano, ważne jest nie tylko samo mieszkanie, ale i stan budynku. Czasem może być ono w bardzo dobrym stanie, natomiast stary budynek może mieścić w sobie karaluchy, których nikt nie chce w domu.

Inną kwestią, którą warto ocenić, jest stan mieszkania. W tym celu dobrze zatrudnić odpowiedniego inspektora. Poza tym, trzeba sprawdzić okolicę i upewnić się, że wokoło znajdują się wszelkie niezbędne sklepy i instytucje.

Nowe mieszkanie – co jeszcze warto wiedzieć?

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj mieszkania się zdecydujesz, warto zaplanować dokładnie koszty. Pamiętaj, że cena, którą proponuje nam sprzedawca, to nie całość kosztów, nawet jeśli mieszkanie jest gotowe do zamieszkania.

Do ceny należy doliczyć podatek, prowizję dla pośrednika czy koszty notarialne – całościowo mogą one wynieść nawet kilka tysięcy złotych.

POLECANE

Zostaw komentarz