Główna Wnętrza Korzyści z posiadania aneksu kuchennego

Korzyści z posiadania aneksu kuchennego

przez redakcja serwisu

Współczesne aranżacje dążą do optycznego powiększenia wnętrz. Łączymy ze sobą poszczególne pomieszczenia, w celu otrzymania spójnej całości. Coraz częściej możemy spotkać połączenie kuchni z salonem. Powodów do podjęcia takiej decyzji może być kilka. Gdy planujemy budowę domu to mamy większe pole manewru. Jeżeli natomiast mieszkamy w bloku, to każdy kawałek miejsca się liczy, dlatego łączenie pomieszczeń zwłaszcza w mieszkaniach staje się coraz bardziej popularne.

Rodzinna integracja

Gdy połączymy kuchnię z salonem, uzyskamy więcej przestrzeni, która zapewni nam dodatkowe możliwości aranżacyjne. Takie rozwiązanie będzie doskonałe dla osób lubiących spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Otwarta kuchnia ułatwia także opiekę nad dzieci, które możemy mieć cały czas na oku, nawet w trakcie przygotowywania posiłków. Również podczas przyjęcia nawet gdy przygotowujemy przystawki możemy w nim w pełni uczestniczyć.

Jedna przestrzeń

Aranżując wystrój kuchni połączonej z salonem należy zachować spójność. Wówczas pomieszczenie do przygotowywania posiłków stanie się także częścią reprezentacyjną. Dlatego warto dobrać odpowiednie kolory, meble oraz elementy stałe. Ściany oraz podłoga, także powinny stanowić integralną część całości. Przy każdej aranżacji wnętrz odpowiednia ilość naturalnego oświetlenia ma znaczenie. Dlatego także w przypadku otwartej kuchni powinniśmy zadbać o odpowiedni rodzaj okien, które zapewnią mnóstwo naturalnego światła, a także zadbają o prawidłową wentylację.

Funkcjonalność

Aranżując otwartą kuchnię należy zadbać o jej funkcjonalność.  Doskonałym pomysłem będzie mała wysepka na środku, która będzie stanowiła delikatną granicę między kuchnią a salonem. Ponadto znajdzie się dodatkowe miejsce na sprzęty kuchenne. Jeżeli decydujemy się na kuchnię połączoną z salonem, warto zadbać o ład i porządek, dlatego w zasięgu wzorku powinno znajdować się jak najmniej rzeczy. Doskonałym pomysłem jest zabudowa zmywarki i lodówki.

Zapachy kuchenne

W trakcie przygotowywania posiłków a zwłaszcza gotowania, wytwarza się mnóstwo zapachów oraz pary wodnej, które gdy posiadamy otwartą kuchnię docierają także do salonu. Ponadto przy kuchennych eksperymentach nie obędzie się bez brudnych naczyń oraz bałaganu. Dla niektórych takie kwestie mogą stanowić problem, którego nie zostawimy za zamkniętymi drzwiami, gdy posiadamy oddzielną kuchnię.

Zarówno kuchnia otwarta jak i kuchnia zamknięta posiada swoje wady i zalety. Decydując się na którąś z opcji musimy rozważyć wszystkie za i przeciw i wybrać rozwiązanie idealne dla nas.

POLECANE

Zostaw komentarz