Główna Budowa i Remont Klipsy do poziomowania płytek – rodzaje i charakterystyka

Klipsy do poziomowania płytek – rodzaje i charakterystyka

przez redakcja serwisu
poziomowanie plytek

Klipsy do poziomowania płytek jest rozwiązaniem niezwykle użytecznym, który układa się duże kafelki dowolnego typu. Zastosowanie specjalnego systemu poziomowania całkowicie eliminuje praktycznie potrzebę używania krzyżyków klasycznych, jednak przy wyborze odpowiedniego produktu zapoznać warto się z ograniczeniami takowych zestawów, ponieważ nie w każdym przypadku one zdadzą egzamin. Pora przybliżyć sobie ten temat. 

Czym są klipsy do poziomowania płytek?

Poziomowanie podłogowych płytek jest zadaniem, które wymaga sporej precyzji. O ile w przypadku mniejszych płytek dosyć wygodnym narzędziem okaże się poziomica, to im płytki są większe, tym jest trudniej wykonać pracę dobrze przy użyciu tego jakże prostego narzędzia. Sporym problemem jest fakt, że płytki są często  układane na podłożu nierównym. Do tego sam klej może utrudniać ustawienie precyzyjne kafelków. Właśnie tutaj wykorzystywane są klipsy do poziomowania płytek.

To właśnie klipsy do poziomowania płytek ustawić mają kafelki względem siebie, a nie wyznaczonego arbitralnie poziomu. Oznacza to, że po prostym ułożeniu pierwszej z płytek, kolejne także

System poziomowania płytek wieloformatowych – co należy o nim wiedzieć?

Czy system poziomowania płytek wieloformatowych jest trudny w użyciu? Tak naprawdę jest to niezwykle proste. Pierwszą płytę ułożyć należy oraz wypoziomować przy użyciu poziomicy. Pod jej krawędzie należy wprowadzić klipsy. Właśnie na klipsach układa się następne płytki. Klipsy dokłada się pod zewnętrzne krawędzie.

W otwory w klipsach przy połączeniu dwóch płytek wprowadza się specjalne kliny. Należy dociskać delikatnie płytki do samych podstawek klipsów. Całość jest wtedy wypoziomowana zgodne z poziomem ułożonej pierwszej płytki. Gdy klej wyschnie, to klipsy należy wyłamać.

Warto sobie ułatwiać pracę, a więc zainwestować w system poziomowania płytek wielkoformatowych. Nie jest to droga rzecz, a naprawdę potrzebna i przydatna.

POLECANE

Zostaw komentarz