Główna Ogród i taras Jakie narzędzia do ogrodu powinny znaleźć się pod ręką?

Jakie narzędzia do ogrodu powinny znaleźć się pod ręką?

przez redakcja serwisu
Narzędzia do ogrodu

Zbliża się sezon ogrodnictwa. Coraz wyższe temperatury, dłuższe i słoneczne dni zachęcają nas do wyjścia z domu i spędzenia czasu we własnym ogrodzie. Jest to doskonały czas na sadzenie kwiatów, krzewów, warzyw i drzewek. Jednak zanim zabierzesz się do tego rodzaju prac ogrodowych, koniecznie przekonaj się, jakie narzędzia są Ci potrzebne pod ręką. Jest ich wiele, a większość z nich nie kosztuje więcej niż sto złotych. Można je z łatwością znaleźć w sklepach z gadżetami do ogrodu, a także sezonowo w supermarketach w atrakcyjnych cenach. Oto najważniejsze narzędzia ogrodowe, które musisz mieć.

Łopata do ogrodu

Jednym z narzędzi ogrodowych, po które musisz sięgnąć, jest łopata lub szpadel. Są one niezbędne do przekopywania ogrodu, wykopania dołków i sadzenia krzewów lub drzew. Najlepiej wybierać łopatę i szpadel, które mają trzon wykonany z drewna naturalnego. Łyżka powinna być metalowa, a oba te elementy muszą być ze sobą dobrze połączone, by łyżka nie odpadała od trzonu w czasie pracy.

Grabie w ogrodzie

W ciągu roku grabie przydają się wielokrotnie. Jesienią są one niezbędne do zgrabiania liści i uporządkowania ogrodu przed nadchodzącą zimą. Do grabienia liści najlepiej wybierać grabie z grubymi i twardymi ząbkami, dzięki czemu będą one szybciej zgarniać zabrudzenia. Latem i wiosną grabie doskonale sprawdzają się do zgrabiania trawy po koszeniu. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się grabie z cienikimi i miękkimi ząbkami. Latem warto używać grabi do spulchniania ziemi, dzięki czemu będzie ona lepiej odżywiona.

Motyka do ogrodu

Kolejnym narzędziem, na które warto zwróci uwagę podczas kompletowania gadżetów do ogrodu, jest motyka. Przy jej zakupie warto sprawdzić, czy ma ona dwa różne końce. Jeden powinien mieć ostrą końcówkę, zaś drugi składać się z licznych i twardych ząbków. Dzięki temu motyka staje się wielofunkcyjnym narzędziem ogrodowym. Kiedy można jej używać? Właściwie do niemal wszystkich prac w ogrodzie. Motyka nadaje się do przekopywana ogródka, sadzenia kwiatków i małych krzewów. Doskonale nadaje się również do spulchniania ziemi.

Jak się okazuje jest wiele narzędzi, które mogą pomóc wykonywać Ci pracę w ogrodzie. Dzięki nim ten obowiązek stanie się przyjemniejszy i łatwiejszy. Dodatkowo zajmować będzie mniej czasu, a w efekcie będziesz mieć go więcej dla siebie, a jednocześnie cieszyć się z pięknego i zadbanego ogrodu.

POLECANE

Zostaw komentarz