Główna Aktualności Jak zwalczyć mrówki w mieszkaniu? Oto metody, które są w pełni bezpieczne dla domowników

Jak zwalczyć mrówki w mieszkaniu? Oto metody, które są w pełni bezpieczne dla domowników

przez redakcja serwisu
zwalczenie mrowek

Kiedy w mieszkaniu pojawiają się mrówki, chcemy jak najszybciej się ich pozbyć. Pojawia się wtedy pytanie, jak pozbyć się mrówek, aby działania były skuteczne, a jednocześnie bezpieczne. Czy to w ogóle możliwe? Zapewniamy, że tak i nawet wiemy, jak to zrobić. Przedstawiamy skuteczne i bezpieczne metody na mrówki faraonki w domu.

Zwalczanie mrówek metodą żelowania

Pytając dowolnych fachowców o to, jak pozbyć się mrówek, zdecydowanie najczęściej usłyszymy, że za pomocą żelowania. W jaki sposób przebiega zwalczanie mrówek tą metodą i jak ją wykonać? Od razu warto zaznaczyć, że będzie potrzebna fachowa pomoc. Specjalistyczny żel na do zwalczania mrówek faraonek w domu posiadają tylko profesjonalne firmy. Rzecz w tym, iż ten skuteczny środek na mrówki jest faktycznie skuteczny pod warunkiem prawidłowego przeprowadzenia procedury. Przebiega ona następująco:

  1. Określenie miejsc bytowania mrówek,
  2. Wskazanie optymalnych lokalizacji do wyłożenia trucizny,
  3. Umieszczenie trującego żelu w wybranych miejscach,
  4. Monitorowanie sytuacji
  5. Kontrola efektów.

Jak możemy przeczytać na stronie https://www.stander.pl/uslugi/zwalczanie-mrowek-w-domu-i-ogrodzie-ekologicznymi-sposobami/ wspomniany żel to mieszanka trucizny z substancją wabiącą insekty. Za sprawą wabika mrówki bardzo chętnie pożerają truciznę. Jednak po jej spożyciu nie od razu padają. Zwykle zdążą jeszcze zanieść nieco żelu do gniazda. Tam natomiast truciznę pożera reszta populacji. Dlatego właśnie wspomniana metoda jest tak skuteczna. Jednocześnie jest w pełni bezpieczna, ponieważ nic nie jest rozpylane w powietrzu. Nie istnieje ryzyko zakażenia żywności czy też przedostania się trucizny do układu oddechowego człowieka. Nie jest nawet wymagane opuszczanie pomieszczenia na czas zwalczania mrówek metodą żelowania.

Jak pozbyć się mrówek innymi profesjonalnymi metodami?

Poza żelowaniem istnieją również inne sposoby na zwalczanie mrówek. Na pierwszy plan wysuwa się oprysk szczegółowy i ULV. Obie metody polegają na aplikacji substancji czynnej w miejscach występowania mrówek. Jeśli chodzi o oprysk, mrówki faraonki są zwalczane roztworem wodnym substancji. Natomiast ULV to inaczej mgła, która jest tworzona w pomieszczeniu. Substancje zawarte w preparatach są szkodliwe dla człowieka, jednak poprawne przeprowadzenie procedury zapewnia pełne bezpieczeństwo. Konieczne jest zabezpieczenie wszystkiego, co może zostać zniszczone przez substancje. Natomiast domownicy muszą opuścić pomieszczenie.

Czy sól na mrówki w ogrodzie to dobry pomysł?

Owady są problemem nie tylko w domu, ale również w ogrodzie. Co na mrówki w ogrodzie będzie skuteczne? Czy sól i inne metody naturalne to dobry wybór? Niewątpliwie metody naturalne są w pełni bezpieczne dla człowieka. Zarówno sól na mrówki w ogrodzie, jak i wywar z bylicy piołun czy sok z cytryny nie stanowią żadnego zagrożenia. Niestety skuteczność wymienionych metod jest co najwyżej umiarkowana. Dlatego też zwalczanie mrówek najlepiej przeprowadzić przy użyciu profesjonalnych metod.

POLECANE

Zostaw komentarz