Główna Instalacje Kocioł na pellet – czym się kierować przy wyborze?

Kocioł na pellet – czym się kierować przy wyborze?

przez redakcja serwisu
ogrzewanie

Rosnąca świadomość ekologiczna Polaków przejawia się na wiele sposobów. Wielu właścicieli domów wybiera piec na pellet, chcąc zapewnić w swojej nieruchomości ekologiczne źródło grzewcze. Zwolennicy takiej technologii przekonują, że to nie tylko oszczędne rozwiązanie, lecz także bezpieczne dla środowiska przyrodniczego. Aby jednak móc cieszyć się w pełni zaletami takiego urządzenia, trzeba wybrać go mądrze. Czym się kierować przy zakupie pieca na pellet?

Kotły na pelet – wybór na rynku

Przede wszystkim kotły na pellet muszą być wybierane w kontekście potrzeb użytkowych. Wszystko to sprowadza się do mocy urządzenia. Projektanci instalacji grzewczych zalecają dla nieruchomości do 120 m2 zakup urządzenia o mocy 10 kW.

Dla większych domów potrzebne będą kotły dużej mocy np. 20 kW. Skąd takie założenia? Ponieważ przyjmuje się, że na każde ogrzane 12 m2 powierzchni domu potrzeba 1 kW mocy urządzenia. Zatem, kupując kotły Ekopal, można z łatwością samemu obliczyć zapotrzebowanie i dobrać urządzenie.

Sprawa komplikuje się, jeśli chcemy, aby piec na pellet zapewniał w domu ciepłą wodę użytkową. Wtedy warto poprosić o wsparcie w doborze pracownika firmy sprzedającej takiego urządzenia. Kolejnym ważnym czynnikiem, o którym, warto pamiętać przy zakupie pieca na pellet to rodzaj opału.

Okazuje się, że urządzenia tego typu można także opalać zwykłym drewnem, lecz w tym przypadku trzeba zainwestować w dobrą technologię, zapewniającą efektywność energetyczności i bezpieczeństwo.

Czym się kierować, kupując kotły na pelet?

Niestety nie ma złotego środka, pozwalającego szybko kupić piec na pellet. Oprócz wyżej wspomnianych czynników warto dobrać urządzenie do możliwości kubaturach domu.

Jeśli cenimy sobie ekonomię pracy. warto wziąć pod uwagę urządzenie, które oferuje niezwykłą funkcjonalność o małych gabarytach. Dzięki temu nie będziemy mieli żadnego problemu z zapewnieniem miejsca w kotłowni i zamontowaniu takiego ekologicznego źródła ciepła.

Kocioł na pellet ze sprawdzonego źródła

Chcąc cieszyć się ekologicznym piecem na pellet, dobrze jest zakupić urządzenie od dobrej firmy mającej dostęp do najlepszej technologii i stosującej najlepsze praktyki wobec klienta.

Na polskim rynku występuje wiele renomowanych firm tj. kotły metal-fach. Skorzystanie z oferty dobrej firmy gwarantuje nie tylko poprawny dobór urządzenia, lecz także jego montaż.

POLECANE

Zostaw komentarz