Główna Aktualności Jak wybrać dobry sklep z kominkami?

Jak wybrać dobry sklep z kominkami?

przez Milena
sklep z kominakmi

Kominek to nie tylko bardzo efektowne rozwiązanie dekoracyjne, ale również możliwość dodatkowego ogrzewania pomieszczeń. Wybór kominka do naszego wnętrza zależy od wielu czynników. Nie musimy się na nich znać – warto szukać sklepu z kominkami, który nie tylko sprzedaje, ale również fachowo doradza i pomaga w montażu instalacji.

Epiecyki Sklep z Kominkami to miejsce, w którym znajdziesz profesjonalne porady na temat doboru kominków i dopasowanych do nich akcesoriów, prawidłowego montażu, a także późniejszej eksploatacji.

Wkład kominowy – jaki będzie najlepszy?

Sercem każdego kominka jest wkład kominowy, którego odpowiedni wybór zapewnia bezproblemowe, wieloletnie użytkowanie. A rozwiązań mamy całkiem sporo – w ostatnich latach dużą popularnością cieszą się te kominki, które mogą być dodatkowym źródłem ciepła w pomieszczeniu, a co za tym idzie, pozwalają oszczędzić na ogrzewaniu. Tutaj bardzo dobrze sprawdzają się kominki z płaszczem wodnym  oraz kominki wyposażone w system DGP (dystrybucji gorącego powietrza). System DGP umożliwia pełne wykorzystanie ciepłego powietrza, które powstaje podczas spalania drewna w kominku. Natomiast kominki z płaszczem wodnym podłącza się do instalacji grzewczej. Ciepło w nim powstające rozprowadzane jest do grzejników lub do ogrzewania podłogowego.

Gdzie kupować kominki?

Jeśli chcesz, aby inwestycja w kominek łączyła w sobie podniesienie estetyki wnętrza z możliwością jego dogrzania, wybór urządzenia nie powinien być przypadkowy. Warto zwracać uwagę na wszystkie parametry, które mają wpływ na sprawność i wydajność urządzenia. Zarówno kominki, jak i inne akcesoria grzewcze kupuj wyłącznie u renomowanych sprzedawców, którzy są autoryzowanymi partnerami najlepszych na rynku firm. Nie tylko sprzedają najlepsze modele, ale również wiedzą o nich wszystko i są w stanie doradzić, które rozwiązanie sprawdzi się w konkretnych warunkach.

 

POLECANE

Zostaw komentarz