Główna Wnętrza Jak urządzić sypialnie dziecka? Niemowlak, małe dziecko i nastolatek

Jak urządzić sypialnie dziecka? Niemowlak, małe dziecko i nastolatek

przez redakcja serwisu
pokoj dziecka

Dziecko w rodzinie to prawdziwy skarb jednak warto pamiętać o tym, że konieczne jest zadbanie o jego bezpieczeństwo. Na różnych etapach swojego życia maluch potrzebuje odpowiednich warunków do rozwoju, a co więcej ma swoje określone oczekiwania. Im starsze dziecko tym więcej miejsca potrzebuje tylko dla siebie. Zastanawiasz się jak urządzić pokój dziecięcy? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem, gdzie znajdziesz informację na temat tego, jak powinien wyglądać pokój niemowlaka, przedszkolaka i nastolatka.

Pokój dla niemowlaka

Niedługo po przyjściu na świat mama z dzieckiem wracają do domu. W mieszkaniu może być przyszykowany pokój dziecka jednak zazwyczaj rodzice decydują się na przestawienie łóżeczka do swojej sypialni. Przez pierwsze miesiące swojego życia maluch wymaga częstej opieki, czyli karmienia i przewijania, więc wstawanie co kilka godzin, nawet podczas snu do innego pokoju może być męczące. Warto więc łóżeczko postawić w swojej sypialni. Pod ręką powinna znaleźć się komoda z przewijakiem dzięki, której możliwe jest zmienienie pieluchy w najdogodniejszych warunkach. Warto zadbać o to, by na ścianie lub w kontakcie znajdowała się lampka, która daje małe światło. Dzięki temu wstawanie na nocne karmienie nie będzie tak problematyczne.

Jak urządzić pokój dla przedszkolaka?

Wraz z wiekiem maluch staje się samodzielny, a co więcej jest w stanie przespać całą noc. To czas, w którym można zdecydować się na przeniesienie malucha do innego pokoju. Łóżeczko dla przedszkolaka może mieć szczebelki, jednak warto zdecydować się na tapczan, z którego dziecko może samodzielnie schodzić. W pokoju powinna znaleźć się komoda i szafa na ubranka malucha. Polecane są również otwarte półki, na których można umieścić wszystkie zabawki dziecięce. W ten sposób można stworzyć przestrzeń, w której dziecko czuje się komfortowo i bezpiecznie.

Urządzamy pokój dla nastolatka – o czym warto pamiętać?

Urządzanie pokoju dla nastolatka nie jest już tak proste, jak może się wydawać. W tym wypadku trzeba pamiętać, że dziecko również ma swoje zdanie, więc konieczne jest pogodzenie upodobań dziecka ze swoimi. Pokój nastolatka to miejsce, gdzie powinno znaleźć się miejsce do nauki, spania i rozwijania swoich pasji lub spędzania czasu wolnego.

W każdym z tych wypadków należy pamiętać o tym, jakie potrzeby ma dziecko. Pokój dziecięcy ma być miejscem, gdzie maluch bez względu na wiek ma czuć się komfortowo i bezpiecznie.

POLECANE

Zostaw komentarz