Główna Wnętrza Jak rozświetlić wnętrze za pomocą profili GLAX i taśm LED

Jak rozświetlić wnętrze za pomocą profili GLAX i taśm LED

przez redakcja

Zastanawiasz się, jak efektownie i ekonomicznie odmienić wnętrze mieszkania? Rozświetl je! Za pomocą taśm i profili LED możesz całkowicie odmienić pomieszczenie i odświeżyć jego wygląd. Aluminiowe profile do taśm LED pasują do każdego stylu,  a mnogość modeli pozwala na montaż zarówno w podwieszanym suficie, jak i różnego rodzaju meblach.

Taśmy LED oraz profile GLAX stwarzają nieograniczone możliwości aranżacyjne. Sam decydujesz o formie profilu i barwie światła, dzięki której oświetlasz wnętrze. Sprawdź, jakie pomysły na ich wykorzystanie ma znany z telewizyjnych, wnętrzarskich programów stolarz oraz ambasador marki GTV – Darek Stolarz.

Postaw na LED jako główne źródło oświetlenia

Zastosuj taśmę LED jako element podkreślający geometrię pomieszczeń Efektem stanie się dyskretne i niezwykle efektownie oświetlenie wnętrza. – Taśmę LED możesz zamontować w  podwieszanych sufitach w dedykowanych do tego profilach. Operując barwą światła możesz nadać pomieszczeniu unikatowy charakter lub podkreślić jego styl – radzi Darek Stolarz. Możliwe jest sterowanie oświetleniem za pomocą pilota, dzięki czemu dokonujemy zdalnej zmiany barwy i natężenia światła.

Doświetl obszary robocze

Często zdarza się, że obszary, na których pracujemy na co dzień nie są dostatecznie oświetlone. Szczególnie w małych pomieszczenia takich, jak spiżarnie czy kuchnie występują miejsca, w których przyda się dodatkowe źródło światła. – Portfolio produktów GTV zawiera kilka rodzajów profili LED – wpuszczane, nabudowane, kątowe. Wykorzystując ich właściwości i parametry możemy oświetlić blat roboczy na wiele sposobów – mówi Darek Stolarz.

Podświetl mebel

Podświetlenie dużej szafy czy rozległej meblościanki to nie tylko sposób na zwiększenie oświetlenia w pomieszczeniu, ale również ciekawy sposób na odświeżenie wnętrza. – W przypadku tego typu mebli, najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie profilu drążkowego lub nabijanego na krawędź – radzi Darek Stolarz. Źródło światła naturalnie „wtopi się” w mebel, a pomieszczenie uzyska zupełnie nowy wygląd.

Zwiększ bezpieczeństwo domowników… światłem

Instalując profile i taśmy LED możesz oświetlić obszary, po których poruszanie się, szczególnie nocą, może być niebezpieczne. Podświetlenie schodów, progów, czy korytarza to nie tylko oryginalny pomysł na aranżację przestrzeni, ale sposób na ułatwienie starszym osobom, dzieciom poruszania się po mieszkaniu.

Wyeksponuj to, co dla Ciebie ważne

W każdym wnętrzu znajdują się detale, ważne dla domowników, które chcieliby wyeksponować. Kolekcje ulubionych kryminałów, zbiór medali z zawodów pływackich czy ulubiony obraz – ekspozycję tych zbiorów podkreśli odpowiednio dobrane oświetlenie.

Bardzo praktycznym i efektownym rozwiązaniem są profile nabijane dwustronnie na krawędź mebla, którymi oświetlisz aż dwie przegrody w witrynie mebla. Efekt końcowy zależy od Twojego pomysłu i inwencji twórczej, zatem nie pozostaje mi nic innego, jak zachęcenie do eksperymentowania – zachęca Darek Stolarz.

POLECANE

Zostaw komentarz