Główna Budowa i Remont Izolacja termiczna – o czym należy pamiętać?

Izolacja termiczna – o czym należy pamiętać?

przez redakcja serwisu
izolacja termiczna

Jednym z najlepszych sposobów na zadbanie o temperatury panujące w domu nie jest montaż lepszego pieca, a zapewnienie mu znacznie lepszej izolacji termicznej. W ten sposób straty energii będą niższe, a co za tym idzie ogrzewanie będze bardziej efektywne. O czym należy pamiętać przy wykonywaniu izolacji termicznej i kto powinien ją wykonać?

Kto wykonuje najlepszą izolację termiczną?

Jeśli zależy nam na tym, by izolacja termiczna naszego budynku była dobra, to musimy postarać się by wybrać odpowiednią firmę, która ją wykona. Nie jest to jednak takie proste, gdyż na rynku operuje wiele firm, które zajmują się wykonywaniem izolacji termicznej. Dlatego bardzo ważne jest nie tylko odszukanie takich przedsiębiorstw, ale także sprawdzenie ich.

Zazwyczaj najlepiej sprawdzi się producent systemów hydroizolacyjnych, który nie tylko zajmuje się założeniem instalacji, ale też jej wyprodukowaniem, dzięki czemu jest on w stanie niezwykle skutecznie ją zastosować. Gdzie znaleźć takiego producenta? Miejsc jest wiele, lecz najlepszych odszukamy z pomocą internetu.

O czym należy pamiętać przy wykonywaniu izolacji termicznej?

Przede wszystkim o tym, kiedy należy to zrobić. Izolowanie ścian jest bowiem niezalecane, gdy temperatury nie przekraczają 5 stopni. Z tego powodu najlepiej jest się tym zająć wiosną, latem lub wczesną zimą, gdy najlepiej działają kleje i tynki używane przy izolowaniu ścian zewnętrznych. Niezwykle ważny jest równiez wybór odpowiedniego materiału, a także jego grubości, tak by izolacja była możliwie jak najbardziej skuteczna.

Przy wykonywaniu izolacji termicznej budynku należy jednak pamiętać nie tylko o jego ścianach zewnętrznych. Warto izolować również piwnicę, czy też garaż, gdyż jeśli to pominiemy, to straty ciepła przez fundamenty mogą być naprawdę ogromne. Ponadto warto zadbać także o okna i drzwi, gdyż wiele energii cieplnej ucieka przez nie. Muszą byc jak najbardziej szczelne, gdyż w innym wypadku nawet najlepsza izolacja nie będzie tak skuteczna, jak tego oczekiwaliśmy.

POLECANE

Zostaw komentarz