Główna Aktualności Drzwi kolankowe – gdzie znajdują zastosowanie?

Drzwi kolankowe – gdzie znajdują zastosowanie?

przez redakcja serwisu

Właściciele domów z płaskimi dachami zazdroszczą wszystkim, którzy mają dachy spadziste. Wiadomo, że dzięki temu pewnie nawet nie wiedzą, co to znaczy problem z przeciekami. Właściciele dachów spadzistych narzekają znów, że na ich spadzistych poddaszach marnuje się mnóstwo przestrzeni, do której nie ma się jak dostać. Na szczęście narzekają tylko ci, którzy nie wiedzą, gdzie można zastosować drzwi kolankowe. 

Super para – ściana na strychu i drzwi kolankowe

Kiedy budowałeś dom, zwracałeś uwagę, żeby każda możliwa przestrzeń była możliwa do zagospodarowania i sensownego użytkowania. Pogodziłeś się jednak z tym, że na strychu, przestrzeń, która znajduje się za niskimi ściankami (które z tego powodu nazywają się kolankowymi) nie będzie dostępna. Okazuje się, że zbyt łatwo się poddałeś. Podobnie jak ktoś wpadł na pomysł ścian kolankowych, tak teraz ktoś inny zaprojektował drzwi kolankowe, które na takich ścianach można zamontować.

Dostępne na rynku drzwi kolankowe pozwalają na znacznie bardziej ekonomiczne wykorzystywanie przestrzeni, na którą wielu właścicieli domów niesłusznie machnęło już ręką. Są wymyślone w taki sposób, żeby można je było zamontować na każdej ściance kolankowej, jaką ktoś mógł wybudować. A to, że ścianka ma tylko 60 cm wysokości, nie może być przecież przeszkodą.

Jak jeszcze wygospodarować trochę więcej przestrzeni

Innym sposobem, dzięki któremu możesz dotrzeć do przestrzeni na strychu i nie zająć przy okazji zbyt wiele miejsca są schody strychowe. Chodzi o specjalny rodzaj konstrukcji, który pozwala zminimalizować ich rozmiar wtedy, gdy nie są używane.

Aby osiągnąć taki efekt, możesz zdecydować się na jedną z kilku możliwości. Możesz na przykład wybrać schody składane, które zbudowane są z kilku części, które łączą się zawiasami. Innym rozwiązaniem, które pomoże Ci zaoszczędzić miejsce, a jednocześnie uzyskać wygodny sposób dostawania się na poddasze, są schody rozsuwane. Najciekawszą konstrukcję mają jednak schody nożycowe, które składają się jak harmonijka.

POLECANE

Zostaw komentarz