Główna Aktualności Donice z betonu – jakie są ich rodzaje?

Donice z betonu – jakie są ich rodzaje?

przez redakcja serwisu

Betonowe donice szczególnie dobrze sprawdzają się w industrialnych, nowoczesnych i minimalistycznych ogrodach, na tarasach i w przestrzeniach publicznych. To świetne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zasadzenia zieleni wprost do gruntu oraz w miejscach, gdzie chcemy ożywić otoczenie miłą dla oka zielenią. 

W jakich miejscach donice z betonu sprawdzą się najlepiej

Donice z betonu pojawiają się coraz częściej nie tylko w otoczeniu domów mieszkalnych. Ten sposób aranżacji wszedł już na dobre do miast, w których zdobi skwery, otoczenie ważnych budynków, czy centralne punkty miast, gdzie wprowadzenie zieleni jest dużym wyzwaniem. Coraz częściej można zauważyć donice z betonu w Gliwicach, Katowicach, czy innych śląskich miastach, które jeszcze do niedawna kojarzyły się wyłącznie z szarością.

Beton architektoniczny, z którego wyrabiane są donice, nabiera niesamowitego charakteru głównie ze względu na swoją fakturę. Losowe rozłożenie tzw. wżerów powoduje, że każda donica jest unikalna. Co więcej, wysoka odporność na zużycie pod wpływem promieniowania czy opadów oraz trwałość powodują, że taki sposób na zagospodarowanie zieleni staje się bardzo atrakcyjny. Możesz wybrać ciekawy design, który wpadnie ci w oko i uzupełni twoja przestrzeń, o co zatroszczy się Firma Unipol Carbon-Steel proponując funkcjonalne i atrakcyjne wzory.

Jakiego rodzaju donice z betonu wybrać

Wysokie donice betonowe cieszą się dużym powodzeniem wśród miłośników ogrodów w stylu nowoczesnym i minimalistycznym. Modele w kształcie prostopadłościanów będą idealnym uzupełnieniem wystroju w stylu minimalistycznym, z kolei wersje zaokrąglone świetnie sprawdzą się w otoczeniu kształtów pozbawionych kantów, czyli na przykład w ogrodzie z łukowatymi przejściami.

Jak pielęgnować donice z betonu

Beton wykorzystywany do produkcji donic to materiał łatwy do utrzymania w czystości. Jest odporny na uszkodzenia i zabrudzenia, a gdy te nawet się przytrafią, są łatwe do usunięcia. Większość zabrudzeń można wyczyścić przy pomocy zwykłej wody. Do większych plam można użyć myjki ciśnieniowej.

POLECANE

Zostaw komentarz