Główna Aktualności Dlaczego prawidłowa termoizolacja budynku jest tak istotna?

Dlaczego prawidłowa termoizolacja budynku jest tak istotna?

przez redakcja serwisu
Termoizolacja budynku

Termoizolacja budynku musi zostać wykonana z dobrych materiałów izolacyjnych, ponieważ tylko w takiej sytuacji możemy mieć pewność, że będzie ona naprawdę skuteczna. Ocieplenie ścian jest bardzo ważne. Ocieplone ściany w okresie letnim chronią budynek przed nagrzaniem, natomiast w czasie zimy znacząco przyczyniają się do zmniejszenia wydatków na ogrzewanie. Pamiętajmy jednak, że samo ocieplenie ścian nie wystarczy, aby w pełni ochronić nasz budynek konieczne jest także prawidłowe ocieplenie fundamentów.

Dlaczego ocieplenie fundamentów jest tak ważne?

Fundamenty to podstawa każdego budynku, warto o tym pamiętać wykonując izolację termiczną mieszkania. Dlatego też ocieplenie fundamentów, czyli tak zwana hydroizolacja ław fundamentowych to bardzo istotna kwestia. Fundamenty muszą zostać odpowiednio ochronione przed wodą, ponieważ są narażone na jej oddziaływanie. Brak izolacji bądź izolacja wykonana w niewłaściwy sposób mogą doprowadzić do poważnych problemów z wilgocią, która jak powszechnie wiadomo ma bardzo niekorzystny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Wysoki poziom wilgoci w pomieszczeni prowadzi do rozwoju niebezpiecznych pleśni i grzybów. Należy również podkreślić, że jeżeli pominiemy etap związany z ociepleniem fundamentów to ciepło z naszego mieszkania będzie uciekać w stronę gruntu. Dlatego też warto zauważyć, że o prawidłowej termoizolacji budynku możemy mówić tylko i wyłącznie wtedy, gdy zarówno ocieplenie ścian, jak i ocieplenie fundamentów zostanie wykonane solidnie i profesjonalnie z najlepszych jakościowo materiałów. Pamiętajmy, że są to inwestycje na lata.

Termoizolacja budynku

Jakich materiałów należy użyć do ocieplenia domu?

Do ocieplenia domu należy wybierać materiały dobrej jakości, pozwoli nam to w przyszłości uniknąć wielu niepotrzebnych problemów i kosztownych napraw i remontów. Mimo tego, iż materiały lepsze jakościowo czasami będą droższe od tych powszechnie stosowanych to i tak ich zastosowanie się opłaca, ponieważ warto brać pod uwagę między innymi: mniejsze zużycie produktu na 1m2, łatwość aplikacji czy też przede wszystkim trwałość i wytrzymałość.

W ofercie firm Suez Izolacje Budowlane odnajdziemy szeroki wybór materiałów przeznaczonych do ocieplenia domu. Będą to zarówno produkty niezbędne do prawidłowego ocieplenia ścian, jak i fundamentów. Zakupimy tu miedzy innymi: kliny z wełny mineralnej, zaprawy do klejenia płyt ociepleniowych, papy na fundamenty, czy tez materiały szpachlowane przeznaczone do izolacji zewnętrznej fundamentów. Warto skorzystać z usług tego właśnie przedsiębiorstwa, ponieważ oprócz materiałów najwyższej jakości firma Suez zapewnia nam fachowe doradztwo w zakresie właściwych produktów i technologii. Możemy liczyć tu na pomoc profesjonalnych specjalistów, którzy udzielą nam wszelkich niezbędnych informacji na temat tego jak odpowiednio zaizolować dom. Firma Suez tworzy nowe standardy w zakresie hydroizolacji. Wyróżnia ją przede wszystkim jakość, innowacyjność, wiedza i doświadczenie, dlatego naprawdę opłaca się skorzystać z usług tego właśnie przedsiębiorstwa.

POLECANE

Zostaw komentarz