Główna Aktualności Czy warto kupować nieruchomości?

Czy warto kupować nieruchomości?

przez redakcja serwisu
wnetrza

Niejednokrotnie, posiadając pewną sumę pieniędzy, zastanawiamy się, co z nimi zrobić, aby nie tylko były one bezpieczne, ale również mogły zarabiać. Naprzeciw tego rodzaju dylematom wychodzi ogromny rynek nieruchomości, który jet jedną z najpopularniejszych opcji w takich sytuacjach. Jest to również świetny sposób na rozpoczęcie przygody z oszczędzaniem oraz opłacalnymi inwestycjami i z pewnością dużo lepsza alternatywa niż utrata kasy w hazardzie lub u bukmacherów. Oczywiście firmy specjalizujące się w zakładach sportowych mają czasem fajne bonusy bukmacherskie, w których można grać bez ryzyka, ale jest to niestety bardzo rzadko. Wróćmy jednak na ziemię i skupmy się na nieruchomościach.

Dlaczego nieruchomości są lepsze niż lokata?

Dużo osób, mając do dyspozycji sporą kwotę pieniędzy decyduje się na założenie lokaty. Warto jednak pamiętać, że średnie oprocentowanie tego typu produktu bankowego to około 2 – 4%, nie licząc prowizji pobieranej przez bank. Patrząc na to w ten sposób, ciężko nie zauważyć, że zysk będzie stosunkowo niewielki a my sami nie mamy praktycznie żadnego wpływu na uzyskiwane korzyści. Jeśli jednak zdecydujemy się na inwestycję w nieruchomość, rzeczywisty zysk może być znacznie większy, gdyż to my nią zarządzamy i sami ustalamy warunki. Wszystko zależy od potencjału inwestycji oraz od sumy pieniędzy, które możemy ulokować w ten sposób.

Dlaczego inwestorzy wybierają nieruchomości?

Głównym kryterium w tym przypadku jest bezpieczeństwo. Popyt na mieszkania czy domy jest duży i zapewne zawsze już będzie się utrzymywał na takim lub większym poziomie. Ludzie muszą gdzieś mieszkać, a otwierające się firmy potrzebują biur i powierzchni użytkowych. Ponadto, ceny nieruchomości są stabilne i w większości przypadków bezpieczne od nagłych spadków. Dzięki temu, stosunekzysku do ryzyka jest bardzo obiecujący. I jest to przede wszystkim dużo lepsza alternatywa niż strata kasy na hazard lub obstawianie zakładów u bukmachera STS.

W co zatem warto inwestować?

Rynek nieruchomości stawia przed inwestorami całkiem sporo możliwości. Przed podjęciem decyzji, warto jednak dokładnie podliczyć fundusze i sprawdzić, czy konieczne będzie na przykład zaciągnięcie kredytu. Pieniądze możemy zainwestować między innymi w mieszkanie. Możemy kupić je w stanie „do remontu” i po odświeżeniu sprzedać je z zyskiem. Dobrym rozwiązaniem jest również przygotowanie go do wynajmu, dzięki czemu zyskamy dodatkowy miesięczny dochód, a inwestycja z biegiem czasu się zwróci. Jeśli dysponujemy mniejszą kwotą, warto rozważyć opcję zakupu garażu, który również można później wynająć.

POLECANE

Zostaw komentarz