Główna Budowa i Remont Czy budowa domów szkieletowych wiąże się z wysokimi kosztami?

Czy budowa domów szkieletowych wiąże się z wysokimi kosztami?

przez redakcja serwisu
domy szkieletowe

Domy szkieletowe stać się mogą nie lada pokusą dla wielu osób. Wszystko przez to, że na ich budowie można zaoszczędzić nawet do 250 tysięcy – w szczególności, jeżeli porówna się to do kosztów, jakie wymagane są przy domach stawianych metodą tradycyjną.

Budowa domu szkieletowego – co wpływa na koszt budowy?

Nie od dzisiaj wiadomo, że budowa domów szkieletowych pochłania zdecydowanie mniejszą ilość pieniędzy. Co jednak wpływa na całkowity koszt? Mowa tutaj o następujących czynnikach:

  • gotowy dom do zamieszkania – koszta będą rosnąć, jeżeli ktoś budowę domu połączy od razu z wykończeniem wnętrz. Inwestorowi pozostanie tylko wprowadzić się “na gotowe”.
  • dom w stanie deweloperskim – nieco tańsza opcja. Sama budowa trwa ok. 3 miesiące. Jednak wykończenie leży już po stronie klienta.
  • dom w stanie surowym – inwestor otrzymuje tak naprawdę gotową konstrukcję. Tego typu prace trwają ok. 3 tygodni. Jednak zdecydowanie większa ilość prac budowlanych spoczywa na barkach inwestora.

Prace remontowo budowlane – firma Perfektor chętnie opowie o poszczególnych kosztach, które związane są z postawieniem takiego budynku.

Budowa domu szkieletowego – co należy jeszcze uwzględnić?

Nigdy tak naprawdę nie da się powiedzieć, ile kosztować będzie budowa domu szkieletowego. Dostępne są takie opcje, które pochłoną ok. 150 tysięcy złotych. Są jednak takie domy szkieletowe, które będą trzy razy droższe. Po części uzależnione jest to od indywidualnych potrzeb inwestora. Na finalny koszt budowy domu szkieletowego wpłynąć mogą również takie czynniki jak: ocieplenie ścian i dachu do określonej grubości (np. 15m), instalacje grzewcza, komin modułowy lub komin typu “koza”. Firma Prace remontowo budowlane – firma Perfektor chętnie udzieli niezbędnych informacji. Po to, aby każdy inwestor był zadowolony z tego co otrzyma – niezależnie od tego, jakiej powierzchni będzie dom szkieletowy. Tym bardziej że takie konstrukcje to ogrom zalet dla każdego.

POLECANE

Zostaw komentarz