Główna Budowa i Remont Celofan – wykorzystaj go podczas remontu!

Celofan – wykorzystaj go podczas remontu!

przez redakcja serwisu

Folia, którą zostaje otoczony bukiet kwiatów. Elegancko zapakowana filiżanka – w przezroczysty, szeleszczący materiał. Upominek, który w transparentnym opakowaniu staje się estetyczny i z powodzeniem można go wręczyć na każdą okazję. Ta folia to nic innego, jak celofan. Błyszczący arkusz, który głównie kojarzymy właśnie z pakowaniem. Właściwości, które posiada celofan, pozwalają jednak na znacznie szersze zastosowanie. Sprawdźmy, w jaki sposób przyda się podczas remontu.

Przezroczysta folia polipropylenowa

Wysoka przezroczystość, dobra zgrzewalność, połysk i niska przepuszczalność dla pary wodnej oraz substancji zapachowych. To tylko część z właściwości oferowanych przez celofan. Wszystkie z nich, wraz z korzystnymi właściwościami mechanicznymi, wpływają na jej najczęstsze zastosowanie do pakowania. Poza pakowaniem przyjrzyjmy się jej możliwościom, które wykorzystamy podczas remontu.

Zmorą każdego rodzaju prac wykonywanych w domu, są zabrudzenia. Kurz, pył, zachlapania farbą i innymi produktami, które stosujemy podczas remontu. Doczyszczenie zanieczyszczonych powierzchni stanowi wyzwanie, a niekiedy jest po prostu niemożliwe. Na tę okoliczność warto sięgnąć po celofan. Wystarczy jeden arkusz podłożony na przykład pod puszkę z farbą, by uchronić podłogę przez zachlapaniem. Pod adresem https://opakowania24.eu/produkty/arkusze-foliowe;42.html można kupić w niewielkich kosztach kilkadziesiąt takich arkuszy foliowych, dzięki czemu ochroni się znacznie więcej powierzchni.

Zwykle do takich celów stosujemy stare gazety lub ściereczki. Niestety nie są one odporne na wilgoć, a rozlana farba szybko przesiąknie i nici z czystej podłogi. Gdziekolwiek planujemy położyć wiaderko z farbą, rozrobionym gruntem lub innym brudzącym produktem, warto podłożyć arkusz folii celulozowej.

Zamiast folii stretch

Jeśli już zakupiliśmy folię celulozową, nie musimy dodatkowo dokupywać na przykład folii stretch. Mamy bowiem kilkadziesiąt arkuszy do dyspozycji, którymi równie dobrze można opakować rozmaite elementy wyposażenia, tym samym oszczędzając na materiałach remontowych. Celofan nadaje się praktycznie do dowolnego zastosowania. Jeśli chcemy zabezpieczyć drobne elementy wyposażenia, dekoracje, wystarczy użyć arkusza foliowego. Dzięki transparentności będziemy widzieć zawartość i podczas późniejszego porządkowania, łatwo wszystko odnajdziemy.

Po remoncie czas na dekoracje!

Gdy remont dobiegnie końca, wszystko będzie uprzątnięte, a meble staną na swoim miejscu, przyjdzie czas na tworzenie nowej, ciekawej aranżacji. Można zacząć buszować po sklepach w poszukiwaniu inspirujących ozdób, które nadadzą charakteru i indywidualnego wyrazu wystrojowi. Jeśli zaś jest chęć, by oszczędzić pieniądze lub budżet przeznaczony na remont został przekroczony i brakuje gotówki, nie trzeba sięgać po stare dekoracje.

Najładniejszą filiżankę wraz ze spodeczkiem wystarczy opakować w celofan i zawinąć zwykłą kokardką. To samo można zrobić z ozdobną świeczką. Takie drobne elementy, dzięki błyszczącej i transparentnej folii nabiorą walorów dekoracyjnych. Z celofanem mamy wiele możliwości – wykorzystajmy je!

POLECANE

Zostaw komentarz